Yeni Sezonda Lakers’a Koç Adayları

452
Los Angeles Lakers
Yeni Sezonda Lakers'a Koç Adayları

Normal sezonun şüphesiz en çok tartışılan takımı Los Angeles Lakers olmuştu. LeBron’un takıma katılmasıyla beraber eski günlerine döneceği konuşulan takım, play-off bile yapamayınca ilk olarak koç Luke Walton, sonrasında da başka Magic Johnson istifa etti. Önümüzdeki sezonun yapılanmasının ne şekilde olacağı da bir diğer merak konusu. Fakat daha şimdiden birçok koç adayının ismi Lakers ile anılmaya başlandı bile. İşte kulislerde konuşulan o adaylardan bazıları: 
 
TYRONN LUE 

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Şu anda Lakers ile adı en güçlü şekilde anılan koç Lue. Koç, normal sezon içinde yıllardır koçluğunu yaptığı ve NBA şampiyonluğuna ulaştığı takımı Cleveland’dan ayrılmıştı. Biliyoruz ki LeBron James’in içinde bulunduğu bir takımda koç da onun stiline uyum sağlamalı ve Lue bu yapıya oldukça uyan bir isim. Ayrıca bir diğer dedikoduya göre koç adaylarının içinde James’in de en çok istediği, kafasına en çok uyan isim Lue. Oyunculuk zamanlarında da Lakers forması giymiş koçun da Lakers için istekli olduğu belirtiliyor. 

JASON KIDD 

Efsane oyun kurucunun listede olmasının en büyük nedeni şu an boşta olması ve medyadaki ‘’LeBron, oyuncuyken takım arkadaşlarına yardım eden ve oyun zekasına güvenen oyun kurucuları koç olduğunda destekliyor’’ algısı. Öte yandan koç kariyerinde yükselmeye çalışan kişiler için LeBron gibi bir oyuncunun oyun bilgisi ve liderliği de o koçlar için biçilmiş bir kaftan. Medya da bu görüşe paralel ilerliyor. LeBron ile yakın ilişkileri olduğu bilinen Kidd, bilindiği üzere NBA tarihindeki en zeki oyun kuruculardan biri olarak biliniyor. Daha önce Brooklyn ve Milwaukee gibi takımlarda koçluk yapan Kidd, uzun süre sürmeyen maceraları ardından bu takımlardan ayrılmıştı. 

JUWAN HOWARD 

İsmi diğer koçlara göre pek bilinmese de Howard’da ciddi bir aday olarak gözüküyor. Erik Spoelstra’nın yardımcılığını yapan Howard’ın Miamililere göre en önemli özelliği ağırbaşlı ve disiplinli oluşu. LeBron’u da iyi tanıyan Howard’ın diğer koçlardan eksik gözüken yanı ise tecrübesiz olması. Fakat mesleğe başlarken yeterince bilgisinin olmadığı söylenen bu adamın kendisini kısa süre içinde taktiksel olarak müthiş derecede geliştirdiği de su götürmez bir gerçek. 

MIKE KRZYZEWSKI  

Yıllardır ABD Milli Basketbol Takımı’nın koçluğunu yürüten Krzyzewski aynı zamanda NCAA takımlarından Duke’un da hocası. Yıllardır yetiştirdiği sayısız basketbolcuyla lige çok büyük hizmetler ediyor. Ama koçun kafasında artık kolej takımından çok bir NBA takımını çalıştırmak olduğu söyleniyor. Bu yüzden Lakers koçluğuna en önemli adaylardan biri olarak görülüyor. Gelecek sezonun kadro planlaması belli olmasa da Lakers’da genç ve yıldız potansiyeli olarak oyunculara koçluk edebilecek en iyi isimlerden biri olarak Krzyzewski gözüküyor.  

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here