Jasikevicius: Obradovic’in Rakibi Olmaktan Nefret Ediyorum (Özel Röportaj)

3703
Obradovic'in Rakibi Olmaktan Nefret Ediyorum
Obradovic'in Rakibi Olmaktan Nefret Ediyorum

2019 Turkish Airlines Euroleague Normal Sezonu’nun sonunda müthiş bir galibiyet serisi yakalayarak bir mucizeye imza atan Zalgiris Kaunas’ın başarılı koçu Sarunas Jasikevicius ile Ülker Sports Arena’da yaptıkları idmandan önce, SonPeriyot.com okuyucuları için özel bir röportaj yaptık.

İstanbul’a hoş geldiniz. Yeniden play-off’lara kaldığınız için tebrik ederiz.Tekrar Fenerbahçe taraftarın önünde oynayacaksınız. Eski takımınıza karşı koçluk yapmak size neler hissettiriyor?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Burada olmak çok hoş. Burada çok kısa bir süre bulundum ve insanlar bana çok iyi davranıyor. Biraz daha uzun bir süre kalmayı isterdim ama şartlar öyle gelişmedi. 5 ay gibi kısa bir süreye rağmen insanların bana karşı davranışları harika.

22. hafta sonunda 13. sıradaydınız ve ilk 8’e girmek için 5 takımı geçmeniz gerekiyordu. 22. haftadan sonra kalan 8 maçın 7’sini kazandınız, son 6 maçın 6’sını da kazandınız ve ilk 8’e girdiniz. Bunu nasıl başardınız?

Tüm maçlarda rakiplerimizden daha fazla sayı attık. 🙂

İşte tüm maçlarda rakiplerden daha çok sayı atmayı nasıl başardınız? 🙂 Galibiyet serisi ile ilgili bir şeyler söylemek ister misiniz?

Her maçı tek tek düşündük, önemli olan buydu. Sezonun sonuna baktığınız zaman çok zor görünebilirdi ama maç maç düşününce bunun mümkün olabileceğini gördük.  Oyuncular sadece önümüzdeki ilk maça odaklandı ve sonra diğer maça baktık.

Türk basketbolseverler sizi seviyor, size çok saygı duyuyor ve sizi burada görmekten de mutluluk duyuyorlar.  Fenerbahçe ve İstanbul size ne ifade ediyor?

Burada 5 ay geçirdim ve bu süre çok keyifli geçti, ailem de burada çok mutluydu. İstanbul’u çok seviyorum. Çok müthiş bir şehir. Türk insanı sporu çok seviyor. Özellikle de 3 büyük kulüp taraftarı takımlarını çılgınca destekliyor. Basketbolun çok sevildiği bu şehre gelmek her zaman çok güzel. Bazı yerlerde bu kadar müthiş atmosferler oluşmuyor ama İstanbul’da harika taraftar yapısı var ve takımlarını çok seviyorlar ve bu spora büyük bir tutku ile bağlılar.

Obradovic ile çok iyi bir arkadaşlığınızın olduğunuzu biliyoruz. Onunla tekrar karşılaşmak size neler hissettiriyor?

Onunla saha dışında vakit geçirmeyi çok seviyorum ama ona karşı sahada olmayı da hiç sevmiyorum çünkü o gerçekten çok iyi. Onun takımı müthiş ve çok iyi çalıştırılmış oluyor. Saha dışında aramız çok iyi ama saha içinde Obradovic’in rakibi olmaktan nefret ediyorum.

Fenerbahçe bu sezon evindeki 15 maçta da yenilmedi. Turu geçmek için burda en az 1 maç kazanmak zorundasınız. Saha avantajınızın olmadığını da düşünürsek, başka bir takım ile eşleşmeyi tercih eder miydiniz?

Maalesef, rakibimizi seçemiyoruz. Onlar 1. oldu ve biz de 8. olduk, eşleştik. Bu saatten sonra Fenerbahçe karşısında şansımızı arttırmak için en iyi çözümleri bulmamız lazım ve bunu yapmaya çalışacağız.

Sizce Fenerbahçe’yi tek maçta elemek mi daha zor yoksa 5 maçlık bir seride elemek mi daha zor?

Tabii ki tek maçta elemek biraz daha kolay, tek maçta her şey olabilir. Biz şu an sadece ilk maça odaklanacağız ve ilk maçı kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Basketbol koçları ile ilgili filmlerden en çok hangisini seviyorsun?

Any Given Sunday. Amerika futbolu ile ilgili bu filmi seviyorum.

İdman öncesinde bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yarın görüşmek üzere.

Ben teşekkür ederim.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here