Yeni Bir Porzingis Vakası: Kevin Knox- Kim Bu Çocuk?

718
New York Knicks
Yeni Bir Porzingis Vakası: Kevin Knox- Kim Bu Çocuk?

Kentucky çıkışlı 18 yaşındaki Kevin Knox’un 9. sıradan seçildiği gece Knicks taraftarı tarafından yuhalanması akıllara Kristaps Porzingis’in seçildiği 2015 draftını getirdi.

Hatırlayalım…

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kristaps Porzingis, 2015 NBA Draftında 4. sıradan seçildiğinde bu seçimden memnun olmayan New York Knicks taraftarları, Porzingis’i yuhalamıştı. Draft edildiği sezondan itibaren Porzingis, 3 yıl içinde inanılmaz performanslar sergileyerek herkesin kabul ettiği bir süper yıldıza dönüşmüş; Knicks taraftarını hem mutlu etmiş, hem de onu yuhaladıkları için pişman etmişti.

2018 Draft gecesi… Knicks taraftarı yine yuhalıyor. Bu sefer başrolde Kevin Knox…

2018 NBA Draftında New York Knicks, birinci tur, dokuzuncu sıradan seçme hakkına sahipti. Taraftarlar bekleme süresinde Michael Porter tezahüratları yaparken New York Knicks’in seçimi Kentucky Üniversitesinden Kevin Knox olarak açıklandı.

NYK’in; Michael Porter Jr, Miles Bridges ve Mikal Bridges arasında seçim yapması beklenirken, ESPN kaynaklarına göre yapılan antrenmanda yönetimin performansından etkilendiği Knox’u seçilmesi Knicks taraftarını yine mutlu etmedi ve Barclays Center’da yuhalamalar başladı. Yuhalamaların başlamasıyla akıllar ister istemez 2015’e gitti.

Seçilmesinin ardından mikrofon uzatılan 18 yaşındaki Knox, taraftarların tepkisine kulak asmadığını da belirtti: “Porzingis de yuhalanmıştı. Şu anda nerede olduğuna bakın. Ben de onunla aynı zihniyete sahip olacağım.” Ayrıca Knox, kendisi yerine yapılan Porter tezahüratları üzerine şunları da ekledi: “Onların istediği şey Michael Porter’dı. Ama Kevin Knox’u aldılar. Ve ben çalışmaya ve kendimi geliştirmeye istekliyim.”

Porzingis Draft’tan sonra Knox’u aramış.

ESPN’den Ian Begley’e göre yuhalanmaya pek yabancı olmayan bir isim, Kristaps Porzingis, draftların ardından Knox’u tecrübesini paylaşmak için arayarak taraftarların nasıl tepki verdiğini sordu. Knox’un “Senin aldığın kadar yuhalama aldım.” demesi üzerine Porzingis gülerek cevap vermiş: “O sadece motivasyon ve ateşlemeyi yapman için gereken yakıt. Sadece çalış, er ya da geç senin adına tezahürat yapmaya başlayacaklar.”

Knox’ta Yıldız Potansiyeli Var.

NBA Yaz Liginde New York Knicks’in elenmesiyle Kevin Knox, teselli maçında da sahaya çıkmayarak üç maçta forma giyebildi ve bu üç maçta %38,6 saha içi isabet ile 23,3 sayı, 6,0 ribaunt ve 2,3 asist ortalamaları tutturarak Yaz Ligini kendisi ve takımı için noktaladı. Bu üç maçta özellikle şut performansı ile kendi takımını, taraftarları ve medyayı etkileyen 206 cm boyundaki kısa/uzun forvet pozisyonlarındaki oyuncu, takipçilerini de umutlandırmış oldu.

Geçtiğimiz beş yılda play-off’lardan uzak kalan Knicks, Knox takviyesi ile Kristaps Porzingis, Tim Hardaway Jr. ve Frank Ntilikina’dan oluşan genç çekirdeğine bir ekleme daha yaparak gelecek yazlarda serbest kalacak oyuncuları etkileyerek takıma katabilecek bir istikamet olmayı planlıyor.

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here