Tüm 2017 NFL Playoff İhtimalleri

1253
Tüm 2017 NFL Playoff İhtimalleri
Tüm 2017 NFL Playoff İhtimalleri

DREAM LEAGUE

İsminizi ve soyisminizi yazın lütfen. İsim ve soyisimler açıklanmayacak sadece takım isimleri sıralamaya yazacak.

Limit 100 M. Limiti aşmamanız gerekiyor

Bu lig deneme ligi, sadece 100 M limitli takımlarınızı kurun yeterli. Daha sonra başka işlem yapmanıza veya takip etmenize gerek yok. Teşekkürler.

Soru şu: Bu oyuncuların değerleri belirtilen ücretler olsa ve 100 M’luk bütçeniz olsa nasıl bir 5 kurardınız?

Ödüllü lig bu akşam başlayacak. Şu an sadece son testleri yapıyoruz. Yarışmanın ve puanlamanın nasıl olacağını akşam açıklayacağız.

 

Dream League 2
Bütçeyi Aştınız. 100 M'u aşmamanız gerekiyor. Lütfen bazı oyuncuları değiştirin!

Tebrikler. 100 M'u aşmadınız. Takımınızı bu şekilde kurmak ve lige katılmak için gönderin.

Her oyuncuyu sadece 1 kez seçmeniz gerekiyor. Aynı oyuncuyu 2 ya da daha çok kez seçerseniz takımınız lige katılamaz. Lütfen son kez kadronuzu kontrol edin ve gönderin.


Takımının toplam değeri en fazla 100 M olabilir. 100 M 'u geçen takımlar lige katılamayacaktır.

Aşağıdaki alanlara telefon ve numaranızı yazarak formu gönderip lige katılabilirsiniz.

10 haneli yazınız.

 

NFL’de normal sezonun son haftasına girerken oluşabilecek bütün sonuçlara göre tek tek tüm 2017 NFL Playoff ihtimallerini çıkardık. Son hafta öncesindeki tüm 2017 NFL playoff ihtimallerine göre hem playofflara kalacak takımları hem de 2017 NFL Playoff eşleşmelerini inceleyeceğiz.

AFC Konferansındaki NFL Playoff İhtimalleri

Tüm 2017 NFL Playoff İhtimalleri

1- New England Patriots : Son maçlarını Dolphins deplasmanında oynayacaklar konferansı 1. sırada bitirmeleri için beraberlik yeterli olacak. Patriots kaybederse, Raiders’ın yenilmesini veya berabere kalmasını bekleyecek. Zira ikili averajda Raiders’ın Patriots’a karşı üstünlüğü bulunuyor. Bu üstünlük ortak rakiplerine karşı elde ettiği galibiyet derecelerinden kaynaklanıyor. Patriots, ortak rakiplerine karşı 4-1 durumda iken Raiders, 4-0 ile üstünlük sağlıyor.

2- Oakland Raiders : Konferansta şu an 2. sırada olan Raiders ligi konferans lideri olarak da bitirebilir, 5. sırada da bitirebilir. Konferans liderliği için son maçlarında Broncos deplasmanında kazanıp Patriots’un yenilmesini bekleyecekler.

Raiders’ın Patriots’a karşı ikili averaj üstünlüğü bulunuyorken, Kansas City Chief’in de başa baş maçlardan dolayı Raiders’a karşı ikili averaj üstünlüğü bulunuyor. Çünkü Raiders, Chiefs’e karşı 2 maçını da kaybetmişti.

3- Pittsburgh Steelers : Konferansı 3. sırada bitirmeyi garantiledi. Steelers’ın kaybetmese bile Houston Texans’ın kazanması durumunda bile galibiyet dereceleri eşit oluyor. Bu durumda takımların birbirine karşı oynadıkları maça bakıyooruz, orada bir üstünlük yok. Konferans içindeki galibiyet dereceleri de eşit oluyor, orada da bir üstünlük kurulamıyor. Bu durumda en az 4 maç olmak kaydıyla ortak rakipleriyle yaptıkları maçları inceledim ve orada da 4-1’lik derecelerle eşitlik söz konusu. NFL sıralama kurallarına göre bir sonraki aşama kazandıkları takımların toplam galibiyet derecesi burada Steelers’ın Texans’a karşı bir üstünlüğü olduğu için Pittsburgh, üst sırada yer alıyor. Yani konferansı 3. sırada bitirmeyi garantiledi.

4- Houston Texans :  Texans, grup lideri olduğu için konferansta ilk 4 sırada olmayı garantiledi. Steelers’ı galibiyet derecesinde yakalama şanları var ama yukarıda anlattığım ikili averaj kurallarına göre Steelers üstünlük sağlıyor. Bu durumda Texans konferansı 4. sırada bitirdi diyebiliriz.

5- Kansas City Chiefs : Konferansı en kötü 5. sırada bitirmeyi garantilediler. Çünkü Chiefs, son maçını kaybetse bile Miami Dolphins’e karşı “Strength of victory” bakımından üstünlük sağlıyor.

Chiefs ile Dolphins arasında ikili averajı incelediğimde strength of victory aşamasına kadar üstünlük sağlanamıyor. Bu aşamada takımların yendikleri takımların galibiyet derecesine tek tek baktığımda Chiefs’in üstünlüğü ortaya çıkıyor. Bu durumda Chiefs, Dolphins’e karşı üstünlük sağlıyor.

Kansas City Chiefs’in grup liderliği için şansı devam ediyor. Chiefs son maçını kazanır ve Oakland Raiders da kaybederse Chiefs, konferansı 2. bitiriyor.

6- Miami Dolphins : Konferansı 6. sırada bitirmeyi garantiledi.

Aşağıdaki tabloda tüm ihtimalleri görebilirsiniz.

Yeşil : Galibiyet – W
Gri : Beraberlik – Tie
Kırmızı : Mağlubiyet – L

İhtimallerin solunda maç sonuçlarını ve sağında da o sonuçlara göre oluşacak sıralamayı görebilirsiniz.

Örnek olarak 12. İhtimali inceleyecek olursak;

Patriots kazanır, Raiders berabere kalır ve Chiefs kaybederse sıralama 1. Patriots, 2. Raiders, 3. Steelers, 4. Texans, 5. Chiefs ve 6. Dolphins şeklinde olur.

NFL AFC Tüm Playoff Eşleşme İhtimalleri
NFL AFC Tüm Playoff Eşleşme İhtimalleri

NFC Konferansındaki Tüm NFL Playoff Senaryoları

Önce son hafta öncesinde NFC’deki puan durumuna bakalım.

NFL NFC Tüm Playoff Eşleşme İhtimalleri
NFL NFC Tüm Playoff Eşleşme İhtimalleri

 

1- Dallas Cowboys : Cowboys, konferans liderliğini garantiledi ve son hafta Philadelphia Eagles deplasmanında oynayacak.

2- Atlanta Falcons : Falcons, ilk turda maç yapmamak için büyük avantaj yakaladı. Evinde oynayacakları Saints maçını kazanırlarsa konferansı 2. sırada bitirecekler.

3- Seattle Seahawks : Geçen hafta evinde sürpriz bir şekilde Cardinals’a kaybedeb Seattle bu maçın bedelini ağır ödeyecek gibi duruyor. Konferansı 2. sırada bitirme şansını zor sokan Seahawks, eğer konferansı 3. sırada bitirirse hem Wild Card turunu oynamak zorunda kalacak hem divisional turunda ev sahibi avantajı olmayacak ve eğer Wild Card turunu geçerse konferans yarı finalinde konferansın en güçlü takımı olan Dallas Cowboys’a karşı deplasmada oynayacak.

Seattle’ın konferansı 2. sırada bitirmesi için 49ers deplasmanında kazanması ve Falcons’un galip gelmemesi gerekiyor. Seattle maçını kazanırsa Falcons’ın berabere kalması bile Seattle’in 2. olması için yeterli olacak.

Seattle’ın yenilmesi veya berabere kalması durumundaki ihtimalleri aşağıda inceleyeceğiz.

4- Green Bay Packers : Packers – Lions maçı büyük ölçüde durumunu belirleyecek.

5- New York Giants : Playoff’u garantileyen takımlardan biri de Giants. New York Giants, 5. sıradan playofflara kalmayı garantiledi ve Wild Card turunda konferans 4.’sü ile eşleşecek.

6- Detroit Lions : Packers – Lions maçı büyük ölçüde durumunu belirleyecek.

7- Washington Redskins : Redskins’in playofflara kalabilmesi için Packers-Lions maçının berabere bitmemesini beklemesi ve kendi maçını da kazanması gerekiyor.

8- Tampa Bay Buccaneers : Buccaneers’in playoff ihtimali diğer takımlara karşı çok düşük. Tampa Bay’in playofflara kalması için 2 şartın sağlaması gerekiyor.

1- Packers-Lions maçını Lions’ın kazanması gerekiyor.
2- Redskins’in de kaybetmesi veya berabere kalması gerekiyor.

NFC’de 5 maç için toplam 243 ihtimal var ve bu ihtimaller dahilinde 54 farklı sıralama ihtimali çıkıyor. Bu ihtimallerin hepsini tek tek incelemeye çalışacağız. Önce ilk 4 için oluşan 27 ihtimale bakalım.

NFC’de İlk 4 Sıra için İhtimaller

 

Yeşil : Galibiyet – W
Gri : Beraberlik – Tie
Kırmızı : Mağlubiyet – L

NFL Senaryoları NFC 2017
NFL Senaryoları NFC 2017

Bu ihtimallere göre sıralamaların nasıl oluştuğunu da tek tek anlatmak isterdim ama o kadar uzun bir yazıyı okumak isteyeceğinizden emin değilim. Bir kaç örneği yine de açıklamak istiyorum.

4. İhtimale bakalım.

Eğer Seahawks ve Lions kazanır; Falcons ve Packers kaybederse sıramala nasıl olur?
Seahawks galibiyet ve beraber sayısının fazla olması sebebiyle 2. olur ve Lions ile Falcons’ın galibiyet ve mağlubiyuet sayıları eşitlenir. Bu durumda önce bu 2 takımın birbirine karşı oynadıkları maçlara bakmamız gerekir ama bu 2 takım normal sezonda karşılaşmadığı için konferans içindeki toplam galibiyet ve mağlubiyet sayılara bakmamız gerekiyor. Bu senaryoda konferans içindeki galibiyet dereceleri de eşit olduğu için bir sonraki aşamaya bakmamız gerekiyor; o da takımların ortak rakiplerine karşı elde ettikleri galibiyet dereceleri. 2 takım da ortak rakiplerine karşı 4 maç oynadı ve orada da 3-1’lik bir eşitlik söz konusu ama son hafta maçları da 2 takımın ortak rakipleri arasında dolayısıyla Lions’ın kazandığı ve Falcons’ın kaybettiği durumda ikili averaja göre Lions üstün olacak ve konferansı 3. sırada bitirecektir. Bu durumda 4. sıra da Falcons’a kalacak.

Son Playoff Biletini Hangi Takım Alacak

Çok karmaşık olmasın diye ilk 4 takım için ayrı ve 6. olacak takım için ayrı bir olasılık tablosu hazırladım. Aslında Seahawks ve Falcons takımlarının maçları 6. sıra için hiçbir etkide bulunmuyor. Aynı tabloda da gösterebilirdim. Sayfanın en altında aynı tabloda bunu da gösterdim, tek tabloda görmek isterseniz o tabloya da bakabilirsiniz.

Packers, Lions, Redskins ve Buccaneers arasından hangi takımlar playoff’a kalacak?

NFL Playoff İhtimalleri
NFL Playoff İhtimalleri

NFC’deki Tüm İhtimalleri Aşağıdaki Tabloda da Görebilirsiniz.

İlk 4 sıra için “açık mavi olan A Kutusuna” bakın.
6. sıradaki takımı bulmak için de “lacivert renkli olan B kutusuna” bakın.

NFL Senaryoları
NFL Senaryoları

 

Wild Card için ikili ve üçlü averaj incelemelerini yapalım.

İkili averajlarda

 

Packers > Lions

Redskins > Packers 

Lions > Redskins

Lions > Buccaneers

Buccaneers > Redskins 

Buccaneers > Packers

Üçlü averaj için Lions-Packers maçının beraber bitmesi ve Redskins’in de maçını kazanması gerekiyor. Bu durumda 3’lü söz konusu. Önce aynı grupta olan Lions ve Packers, grup için sıralama kurallarına göre sıralanır ve Packers grup lideri olduğu için üst sırada yer alır ve daha sonra Redskins ile Lions arasında ikili averaja bakılır. Burada da Lions üstün olduğu için üst sırada yer alır.

Turgay Doğan – SonPeriyot.com

Lütfen bağlantı vererek kaynak göstermeden alıntı yapmayın.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here