Steve Kerr Durant’in Ayrılacağını Geçen Sezon Anlamış

1587
Steve Kerr Durant'in Ayrılacağını Geçen Sezon Anlamış

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Kevin Durant’in Warriors ile biten sözleşmesini yenilemeyeceğini ve takımdan ayrılacağını geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru hissetmiş.

Tecrübeli koç, Kevin Durant ile serbest oyuncu dönemi hakkında hiç konuşmadığını belirtti ve Warriors’tan ayrılıp Nets’e gitme kararına saygı duyduğunu ekledi.

Gruptan Kopmuştu!

“Evet geçen sene hissetmiştik. Yıl sonuna doğru gruptan kopmuştu. Bazen bazı şeyler hakkında sadece hissedersiniz. Serbest oyuncu dönemiyle ilgili hiç konuşmadık. Ben onun koçu olmama rağmen bu benim işim değildi. O sezona odaklandım ve tüm ekibimizin o sezona odaklanmasını istedim . Personelimizin her gayreti oynadığımız takımlara karşıydı.

Bir oyuncu serbest oyuncu olduğunda ne yaparsa bu onun kararıdır, bu yüzden Kevin’in hayatta kendisi için yeni bir yol açma hakkına tamamen saygı duydum.”

Kerr, Yahoo’dan Chris Haynes’e Durant takımdan ayrıldığında şaşırmadığını da söyledi.

2014-2015 sezonunda Golden State Warriors’un başına geçen 54 yaşındaki Steve Kerr, San Francisco ekibinin başında 73-9’luk normal sezon galibiyet yüzdesi ile NBA rekoru kırdı. 5 sezonun tamamında NBA Finallerine çıktı ve 3 kez NBA şampiyonluğu yaşadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz