Son 18 Yılın Final Four Şampiyonları ve Ev Sahipleri

1282
Euroleague Şampiyon Takımlar

Euroleague’de yılın en önemli dönemine girdik ve yarın başlayacak olan EuroLeague Final Four organizasyonundan önce sizler için Final Four tarihindeki bazı istatistikleri çıkardık.

2002 yılından bu yana Euroleague Final Four’da yarışan takımlar, organizasyona en çok ev sahipliği yapan ülkeler ve Final Four’da en çok şampiyon olan takımlar için tablolar hazırladık. İşte son 18 yılın Final Four şampiyonları ve Final Four ev sahipleri.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Euroleague Final Four organizasyonu ülkemizde 2 kez düzenlendi. İlki 2012, ikincisi ise 2017 yılında. Ve bildiğiniz gibi 2017 yılı, temsilcimiz Fenerbahçe Ülker’in de şampiyon olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdığı bir yıl oldu. Ülke olarak tarif edilemez bir gurur yaşadık ve unutulmaz anlara tanıklık ettik. Kendi ülkemizde bu gururu yaşarken salonda gözyaşlarına hakim olamayan binlerce taraftar ve tüyleri diken diken eden bir atmosfer vardı.

Bu yıl ise Final Four’a ilk kez 2 Türk takımı adını yazdırdı. İspanya’nın Vitoria-Gasteiz şehrinde düzenlenecek organizasyonda Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes ülkemizi temsil edecek. Yarı finalde eşleşen temsilcilerimizden biri finale yükselecek ve hangi takım olursa olsun, biz de o takımı finalde sonuna kadar destekleyeceğiz. Umarız bu yıl temsilcilerimizden biri yine bize bu gururu yaşatır.

Euroleague Final Four Ev Sahipleri

Final Four organizasyonuna 2002 yılından bu yana en çok ev sahipliği yapan ülke İspanya.

2003 Barcelona
– 2008 Madrid
2011 Barcelona
2015 Madrid
2019 Vitoria-Gasteiz)

Euroleague Final Four organizasyonunda en çok şampiyon olan ülkelerin başında ise Yunanistan geliyor. Geçtiğimiz 18 yıl içinde 6 şampiyonluk ile Yunanistan birinciliği koruyor.

(2002 Panathinaikos, 2007 Panathinaikos, 2009 Panathinaikos, 2011 Panathinaikos, 2012 Olympiacos, 2013 Olympiacos)NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here