İhtimaller Takımı : New York Knicks

514
İhtimaller Takımı : New York Knicks

NBA’de bazı camiaların, konum ve kültür açısından öndelikleri, pek bir başarıları olmasa da yine de gündem olmalarını sağlar. Bunların başını da herkes tahmin edeceği üzere New York Knicks çekiyor. Bu sezonun ortasında radikal bir karar alıp Porzingis’i takaslayan, yazın serbest kalacak yıldızlara göz kırpan Knicks kimilerine göre ateşle oynadı. Çünkü hali hazırda alabilecekleri oyuncular hakkında kesin bir şey olmadığını sadece biz değil onlar da biliyorlardır heralde. Son yönetim değişikliğinden önce eğer ki böyle bir hamle yapılsaydı insanlar Knicks için, yine ne yaptıklarını bilmiyorlar diyebilirdi. Taraftarlar bu sefer mutlu ve umutlu gibi davranmayı sürdürüyor diğer zamanların aksine. Bu zamana kadar kötü yönetim konusunda çığır açan 3-5 takımdan biri olmaları ve kuvvetli bir medyasının olması, yaptıkları her adımın ki bu adımlar sıradan olsa bile, çok konuşulmasını sağlıyor.

Geçen geceye kadar, Zion ile yatıp Zion ile kalkan Knicks’e ilk darbe Draft Lottery’den geldi. Kendilerine uygun olabilecek bir medya starı olan Zion çok kuvvetli ihtimal ile ilk sıradan gideceği için onlar da ilk sıra olmak istiyordu. Lakin şans yanlarında değildi ve 3. sıraya talim etmek zorunda kaldılar. Yani bu demektir ki Draft gecesi olası şaklaban yuhlamalarına hazır olunuz. Medyatik bir karakteri ellerinden kaçıran Knicks, kendisinden daha mütevazi bir üne sahip olan Zion’ın takım arkadaşı RJ Barrett’ı seçebilir. Bu Pick ne kadar kuvvetli olursa olsun, New York camiasını asla bir şov adamından daha çok mutlu edemez.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Yazınki hedefleri olan Durant ve Kyrie seçeneklerinin sallantıda olması çok muthemel. Özellikle Madison Square Garden’da Knicks’in istediği David Copperfield gösterilerini sergileyebilecek Kyrie Irving’e, bir Los Angeles Lakers çelmesi gelebilir. Kyrie de anladı ki artık onun için en uygun senaryo Kralın yanı. O son basamak için LeBron da Kyrie’ye ne kadar ihtiyaç olduğunun farkında. İkilinin arasının iyi olması ve bu seneki Boston- Kyrie faciası Lakers seçeneğini Knicks’e göre daha güçlü kılıyor. Ama tabi Kyrie bu, ne yaparsa yapsın şaşırtmaz. Öte yandan Durant ise adeta bir kara delik bilinmezliğine sahip. Bu sezon playofflarda inanılmaz ötesi oynayan, talihsiz bir sakatlık yaşayan bu insanüstü oyuncu ise tam bir bilinmezlik abidesi. Kendisinin birden fazla seçeneği var ve çokça dedikodu bunların her birini destekliyor. Kardeşinin seneye GSW’ta oynamayacak demecinden tutun, Kyrie ile Knicks dedikoduları sıcakken yemek yemesi, bu sezon takım içinde yaşanan kavgalar vs. Knicks ihtimalini canlı tutuyor. Ama kendisi için yer açabilecek birden fazla takım da mevcut. En az New York kadar çekici bir şehir olan Los Angeles’ın ikinci takımı Clippers, bu sezon gayet iyi bir performans sergiledi ve bunu kollektif bir şekilde takımca yaptı. Aradıkları superstar için Durant çok uygun bir aday. Yani anlayacağınız Knicks o kadar şey yapıp, bu oyuncuların bir tık altı oyuncular ile ya da elleri boş ayrılabilir bu yazdan.

Şu an ellerinde sadece yan parçalar olan Knicks, Mitchell Robinson, Alonzo Trier, Kevin Knox gibi bir genç nüveye sahip. Frank Ntilinka ise kendinden bekleneni bir parça da olsa veremez ise bu takımda oynaması çok zor. Bu saydığımız oyuncular yan parçadan öteye geçebilecek yapıda değiller, belki Knox bu seviyelere gelebilir lakin bilemiyoruz. Eğer ki Zion seçimini yapabilselerdi, bu onlara her ihtimalde bir teselli ikramiyesi olurdu. Oynadıkları kumarın ne denli bir kazanç ile biteceğini yavaş yavaş göreceğiz. Knicks’in başlattığı bu süreç için bu yaz acaba sonun başlangıcı mı olacak ya da başlangıcın sonu mu?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here