Sil Baştan!

339
Sil Baştan!

Sam Presti, 2007 yazında o zamanki adı Seattle Supersonics olan şimdi adı ile Oklahoma City Thunder’da genel menajer olarak göreve başladı.

Daha ilk draft sezonunda, draft hakkını 2 sıradan Kevin Durant’i seçerek kullanan Presti,  OKC’nin kaderini baştan yazdı. Gelecek yıllarda da Russell Westbrook, Serge Ibaka, James Harden, Eric Bledsoe, Reggie Jackson, Steven Adams gibi yıldız oyuncuları draft eden ve 12 yıllık OKC draftlarından 3 MVP çıkarmasına rağmen daha bir şampiyonluk elde edemedi.

Kendi yapılandırdığı  ve yıldız oyuncular draft ederek kurduğu OKC takımını, Salary Cap idaresi yapamadığı için bu yıl tekrardan Sil Baştan yapılanmaya soktu. Draft seçimlerinde her ne kadar istikrarlı ve başarılı olduğunu bize gösterse de bir o kadar da takım yönetiminde kötü olduğu aşikâr. Önce Harden-İbaka ikilisinden yaptığı yanlış seçim (Harden o sezon max kontrat istemedi ve Benchten gelmeyi kabul etmişti.) ardından KD ve Westbrook’un yanına iyi bir oyuncu koyamayıp KD’ i kaçırması bu sezon da Adams-Schöreder- Roberson’ın yüksek kontratlarından kurtulamayıp WB ve PG’u elden kaçırması Presti’nin yarattığı hayal kırıklıkları.

Draftın sihirli adamının elinde önümüzdeki altı sene için 8 adet birinci tur draft hakkı ve 4 adet draft değişim hakkı  bulunuyor. Presti’nin yine yüksek segment yıldız oyuncular seçeceğine inanıyorum, lakin sevk ve idare konusunda başarılı olabileceğine inancım pek yok.

Sizlere bir kötü haberim de Billy Donovan’dan geliyor. Presti yeni kadro düzenlemesinde koç Donovan ile birlikte çalışmaya devam etme kararı aldı. Önümüzdeki yıllarda da Stabil hücum eden, hücum opsiyonları kısıtlı ve set hücumlarından bir haber OKC takımını izlemeye devam edeceğiz.

Gelecekte ne kadar başarılı olacak ve  şehre bir şampiyonluk kazandıra bilecek mi? Bekleyip göreceğiz ama yapılanma bitene kadar Durant-Harden-Westbrook üçlüsünü bir arada tutmayı beceremeyen Presti, bir çok Oklahoma City Thunder taraftarı için bir Cupcake olarak kalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here