Şampiyon Golden State Warriors

271
Şampiyon Golden State Warriors
Şampiyon Golden State Warriors

WE ARE WARRIORS!

Imagine Dragons adlı ünlü rock grubu Warriors adlı şarkısında şöyle söyler; Here we are, don’t turn away now, we are the warriors that built this town. Yani; biz burdayız,dönüp gitme; biz bu şehri kuran savaşçılarız.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Bu şarkının sözlerinin gerçekten bir gün gerçekşeleşeceğine kim inanırdı ki? Özellikle de Stephen Curry’nin draft edildiği 2009 yılının normal sezonunda 26 galibiyet 56 mağlubiyet almış bir takım için. Kusura bakmayın biraz hızlı girdim sanırım ancak modern basketbolun zaferine canlı canlı şahitlik etmek çok güzel bir duygu. Benim Mart ayından beri SonPeriyot.com‘da yazdığım yazılarda anlatmaya çalıştığım modern basketbolun zaferine tanıklık etmek anlatılamaz.

Maça bakacak olursak önceki yazılarımızda seri ile ilgili yazılan yazılarımızda bahsettiğimiz meseleler (sadece benim değil diğer arkadaşlarımında) şampiyonun belirlenmesinde çok önemli bir yer tuttu. Cavs’in yaşadığı sakatlıklarla birlikte rotasyonunun 6,5 adama düşmesi (James Jones tam adam sayılmaz ne yazık ki) ve yorgunluk faktörü 6. maçın sonlarında geniş rotasyonlu Golden State Warriors’a ibreyi döndüren etmenlerden biri oldu. Her şeyden önce çok sevindiğim şampiyonlukta beni üzen şey maçın son anlarında Lebron’un yüzündeki çaresizlikti. NBA tarihinin en iyi Final performansını göstermesine rağmen takımının çöp olması sebebiyle şampiyonluk yaşayamamak gerçekten onu seven veya sevmeyen herkesi üzmüş olmalı. Ancak dediğim gibi Dellavedova gibi bi oyuncu ilk 5 başlıyordu Cavs’de çaresizlikten.

Warriors cephesi ise ilk 3 maçta seriye giremedikten sonra Iguadala’nın tecrübesiyle seriye tutunarak kendine geldi. Son 2 maçta Green’in ribaundlarda ilk maçlara göre daha gayretli olması da çok önemli bir nokta. O çok sevdiğimiz ve çok beklediğimiz “NBA’de Yılın En Güzel Zamanı” geçti diyebiliriz. Önümüzde tuttuğum takım Lakers’ın geleceğini belirleyecek bir draft var. Yazın maç yokken sıkılıcağımız düşünüyorum zaten. Bu süreçte sezon öncesi değerlendirmeleri haberleri soru ve görüşleriniz için Twitter’da bana @mecnunmukafasi adresinden ulaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere..

Onur Can Özyurt

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here