Nemanja Bjelica Euroleague Mart Ayı MVP’si Oldu

418
Nemanja Bjelica Fenerbahçe Ülker MVP

Fenerbahçe Ülker’in Profesör lakaplı yıldız oyuncusu Nemanja Bjelica Euroleague Mart Ayı MVP’si oldu. Takımın çok önemli bir parçası olan Nemanja Bjelica, Mart ayında oynadığı 4 maçta ortalama 27 dakika süre alarak 15 sayı, 9 ribaunt, 3 asist ve 1 blok ortalamasıyla oynadı. Fenerbahçe Ülker’in Mart ayındaki 4 Euroleague maçını kazanmasında ve Top 16’da üst üste tam 9 maçı kazanmasında büyük katkısı olan Nemanja Bjelica, Obradovic’in en büyük kozlarından biri.

MVP Nemanja Bjelica’nın İstatistikleri

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Nemanja Bjelica Euroleague Mart Ayı Mvp'si Oldu
Nemanja Bjelica Euroleague Mart Ayı Mvp’si Oldu

Son haftalarda sürekli NBA draft haklarını elinde bulunduran Minnesota Timberwolves ile de anılan genç forward 2,09 boyunda ve 27 yaşında (9 Mayıs 1988 doğumlu). Nemanja Bjelica Sırp Milli Takımı’nın da vazgeçilmez oyuncularından biri.

Fenerbahçe Ülker’in başarılı 4 numarası Nemanja Bjelica, Mart ayı boyunca maç başına 24,75 verimlilik puanı üretti. Obradovic’in geçen sene takıma katılmasıyla Fenerbahçe Ülker’e gelen oyuncu bu yıl çok büyük bir çıkış yakaladı. Mart ayında ikilik atışlarda %62,5, üçlük atışlarda %55,5 ve serbest atışlarda %71,4 ile isabet bulan oyuncu Euroleague playoff serisinde de Fenerbahçe’nin en büyük kozlarından biri olacak.

Sırp oyuncu Euroleague Top 16 turunda bu sene 12 maçta forma giydi ve ortalama 29:22 dakika süre alarak 12,8 sayı ve 10 ribaunt ortalaması ile oynarak Top 16 turunda double-double ortalamasıyla oynamış oldu. 20,3 verimlilik puanı ortalamasıyla da dikkat çeken oyuncu için hazırlanan video ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Youtube :

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Kesinlikle çok farklı ve özel bir oyuncu Nemanja Bjelica; umarım en azından 1 sene daha kalır ve Euroleague’de özlediğimiz başarının gelmesinde katkısı olur. Fenerbahçe Ülker bu sene Euroleague’de kimsenin beklemediği bir başarıya imza atabilir, eğer bu başarı bu sene gelmezse seneye kadroyu bozmadan yapılacak 1-2 tyakviye ile daha kolay gelir. O yüzden Bjelica kalsa çok iyi olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here