Şaka Gibi Maç: Daçka-Khimki

1398
Daçka - Khimki
Daçka - Khimki

Turkish Airlines Euroleague 14. Hafta maçında Moskova’da temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda Alexey Shved ve Anthony Gill’den yoksun Khimki ile karşılaştı. İnanılmaz bir mücadeleye sahne olan ayrıca son 1 dakikada yaşananlar ile tarihe geçecek maçta, 2 faul hakkı daha olmasına rağmen, Ray McCallum’ın 1 saniye kala yaptığı taktiksel hatadan ötürü trajik bir şekilde 85-84 mağlup olan Daçka, Euroleague’de üst üste 12.mağlubiyetini aldı ve 1 galibiyette kaldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

(İLK ÇEYREK)
Maç Dee Bost’un 4 sayısıyla başladı. Biz de ilk sayılarımızı Peiners’in serbest atışlarıyla bulduk. Michael Eric’in smacıyla öne geçtik. Savunmada çok yumuşak kaldığımız bu çeyrekte çok kolay sayılar yemeye başladık ancak hücumda da kolay sayılar bulduk. Toney Douglas’ın maça çok köyü başlaması,hücumda da bizi kilitledi. Khimki’nin de ekstra üçlükler bulması onları 22-16 öne geçirdi. Çok kötü bir çeyrek geçiren ekibimiz hem hücumda hem de savunmada çok dağınık bir görüntü sergiledi. Bugün Shved olmadığı halde Golden State Warriors gibi takım halinde tam 5 tane üçlük atan Khimki,bizim hiçbir direnç gösteremediğimiz ilk çeyreği 12 sayı farkla 30-18 önde kapattı.

(2.ÇEYREK)
İkinci çeyreğe de hızlı başlayan taraf Khimki ekibi oldu. Jordan Mickey harika bir takip smacıyla farkı 14’e çıkarttı. Uzun zaman sonra 5 sayılık bir sekans oynayan Stanton Kidd, Green’in smacına karşılık verircesine harika bir smaç vurdu. Stanton Kidd bir üçlük daha yolladı ve farkı 6’ya düşürdü. Oğuz Savaş savunmada harika bir performans sergiledi ve hücumda Ray McCallum’ın üçlüğü ile farkı da 3’e indirdik. İlk çeyreğe nazaran daha karakterli bir oyun oynayan Daçka, Peiners’in turnikesiyle yavaş yavaş maça ortak olmaya da başladı. Ray McCallum yaklaşık 9 metreden yolladığı üçlük ile 43-41 öne geçtik. İlk yarıyı 45-43 geride kapattık.

(3.ÇEYREK)
Üçünü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Güzel hücum etmemize rağmen sonuca gidemememize karşın Khimki’nin şutları sokması farkı tekrar 8’e çıkarttı. İkini yarının başında da ilk çeyrekte olduğu gibi yine mücadeleden kopuk bir görüntü çizen ekibimiz ilk 5 dakikada yalnızca 4 sayı atabildi. Hücumda Michael Eric iyi performansını devam ettirdi. Toney Douglas sonunda oyunun içine girdi ve direksiyonun da başına geçti. Khimki’de Dee Bost 16 sayı ile kariyer rekorunu kırdı ve farkı da 9’a çıkarttı. Dee Bost bugün Alexey Shved’i aratmayacak şekilde üçlük isabeti bulmaya devam etti ve son çeyreğe 12 sayı farkla geride giriyoruz.

(4.ÇEYREK)
Son çeyreğe Oğuz Savaş’ın sayılarıyla başladık. Dönüşte de iyi savunmayla serbest atışlardan da 2 sayı bularak farkı 8’e düşürdük. Toney Douglas kullandığı 3 serbest atışı da sayıya çevirerek farkı 5’e indirdik. Khimki Moskova’da Zubkov inanılmaz ekstra bir performans göstermeye devam ediyor. Savunmada tekrar seviyemizin düşmesiyle fark da 11’e çıktı. Son 5 dakikaya 7 sayı farkla geride giriyoruz. Zubkov kariyerinin belki de en iyi maçını oynuyor. Bulduğumuz fırsatları değerlendiremememiz, Khimki’nin de iyi savunmasıyla son 3 dakikaya girilirken 9 sayı gerideyiz. Hücumda resmen tıkanmamız ve oyun kurucularımızın form düşüklüğü bugünkü durumun en büyük sebeplerinden biri. Son 1 dakikada önce Markel Brown’ın üçlüğü,ardından Ray McCallum’ın turnikesiyle son 25 saniye kala farkı 3’e düşürdük. Dee Bost bir de top kaybı yaptı ve 21.6 saniye kala hücum hakkı kazanıyoruz. Jeremy Evans’ın turnikesiyle son 17 saniye kala 1’e düşürdük. Bir top daha çaldık. İnanılmaz şeyler oluyor maçta. Jeremy Evans ile son saniyede öne geçiyoruz. Ray McCallum’ın taktiksel hatası ile son saniyede faul hakkımız da olduğu halde atış halindeyken yaptığımız faulden dolayı trajik bir şekilde 85-84 mağlup oluyoruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here