NBA’in En İyi Aktif 5 Kısa Forveti

1569

En iyi PG ve SG listesinden sonra şimdi de sıra SF’lerde! Bu hazırlaması en uzun süren listeydi. Cidden sıralamayı nasıl yapmam gerektiği hakkında uzun uzun düşündüm çünkü diğer ikisinin aksine gözüm kapalı bir yere koyabileceğim biri yoktu. Yani LeBron hariç.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

 Her neyse hazırlaması eğlenceli bir listeydi diliyorum ki siz de okurken eğlenirsiniz.

1- LeBron James

2003 NBA Seçmelerinin 1. Sıra seçimi, Cleveland kendine şampiyonluk hatta daha da önemlisi kazanma geleneğini getiren adam, Kral, LeBron James…

LeBron şu anda neredeyse 34 yaşında olmasına rağmen hala zirve dönemini yaşayan bir NBA yıldızı gibi. Geçtiğimiz sezon belki de etrafında şimdiye kadar bulunan en kötü takımı finallere kadar çıkarmayı başardı. Bu sezonda da yoluna Los Angeles Lakers ile devam ediyor ve yavaş yavaş birbirine alışan takımın geleceği şimdiden gözlerimizi kamaştırmaya başladı.

LeBron 21 Aralık itibariyle maç başına 34.9 dakikada 28 sayı, 7.9 ribaund, 7 asist ve 1.3 top çalma ortalarıyla oynuyor. Ayrıca bu ortalamaları saha içinden %52 isabet ve üçlük çizgisinin gerisinden %36.7 isabetle oynayarak tutturuyor.

2- Giannis Antetokounmpo

NBA hayatına klasik kolu bacağı uzun zayıf bir çaylak olarak başlayan Giannis yıllar içinde gösterdiği gelişimle şuan hem Bucks’ın sürükleyicisi hem de ligin en iyi 3-4 oyuncusundan biri konumunda. Henüz kariyerinin başında sayılabilecek olan Giannis’in hala gelişebilecek durumda olduğunu bilmek açıkçası beni hem korkutuyor hem de heyecanlandırıyor.

Antetokounmpo henüz 24 yaşında maç başına yaklaşık 34 dakikada 26.7 sayı, 12.9 ribaund, 6.1 asist, 1.1 top çalma ve 1.1 blok ortalamalarıyla oynuyor. Ayrıca bu ortalamaları tuttururken saha içinden tam olarak %59 ile isabet buluyor. Tek kötü istatistiği ise üçlük yüzdesi olan Giannis, maç başına 2.3 üçlük denerken yalnızca 0.3 isabet bularak %13 üçlük isabetiyle sezona devam ediyor. Geçen sezonu %30 ile bitirdiğinden dolayı bu ortalamanın artacağını düşünsem de yine de bu kötü bir başlangıç.

3- Kawhi Leonard

Geçen sezon sakatlığı geçti mi, geçmedi mi, oynamak istiyor mu, BU ADAM NE İSTİYOR? Gibi sorulara sebep olan Kawhi bu sezona yepyeni bir şehirde taze bir başlangıç yaptı. Ben bu yazıyı yazarken MVP yarışında 2. Olan Kawhi sakatlığının ondan hiçbir şey götürmediğini hala eski Kawhi olduğunu bize gösteriyor. Kawhi Leonard ve Raptors sezona çok hızlı bir başlangıç yaptı ve an itibariyle Raptors NBA’in en iyi galibiyet/mağlubiyet oranına sahip takımı.

The Klaw sezona maç başına 35.1 dakikada 26.4 sayı, 8.5 ribaund, 3.2 asist ve 1.8 top çalma ortalamalarıyla oynarken bu istatistikleri saha içinden %49 isabet ve üçlük çizgisinin gerisinden %37 isabetle oynayarak tutturdu. Ayrıca şuan tutturduğu sayı ve ribaundları kariyerinin en yüksek rakamları iken asist ortalaması ise kariyerinin en yüksek ikinci ortalaması.

4- Kevin Durant

KD son yıllarda belki de oyunundan çok sosyal medyada yaptıklarından dolayı gündeme gelse de –veya sadece genelde sevilmediği için gereken dikkat verilmiyordur.- o hala yıllardır yaptığı gibi her gece parkeye çıkıp sahaya her şeyini bırakmadan evine dönmüyor.

 Durant bu yıl çıktığı maçlarda maç başına 35.6 dakika ortalamayla 28.8 sayı, 7.5 ribaund, 6.1 asist, 1 top çalma ve 1 blok ortalamayla oynuyor. Ayrıca saha içinden yaklaşık %51 isabet bulurken üçlük çizgisinin gerisinden de %35.5 isabet oranıyla oynuyor.

5- Paul George

Geçen seneki beklentilerin altında kalan performanslarının ardından George ve Thunder bu sene ritimlerini bulmuşa benziyor. Westbrook’un da sakatlıktan dönmesi ile şu an 20-10 gibi bir galibiyet-mağlubiyet oranına sahip ve George 20 galibiyetin 4.7’sinin kazanılmasını sağlayan oyuncu olarak bu oranda takımın en yüksek rakamına sahip.

George bu sezonda maç başına 35 dakikada 25.5 sayı, 7.9 ribaund, 4.4 asist ve 2.1 top çalma ortalamalarıyla oynuyor. Ayrıca saha içinden %48, üçlük çizgisinin gerisinden ise %38 isabet buluyor.

Evet, yazımız burada bitiyor. Listeyi şuanki performanslarına göre yaptım. Kişisel bir liste olduğunu unutmamak gerekiyor. Umarım beğenmişsinizdir, okudunuğunuz için teşekkür ederim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here