PTT Erkekler Türkiye Kupasını Kazanan İsim Anadolu Efes…

267

PTT Erkekler Türkiye Kupasında Darüşşafaka’yı yenerek adını finale yazdıran Anadolu Efes, finalde Beşiktaş’ı yenen Tofaş ile karşı karşıya geldi. Sinan Erdem Spor Salonunda oynanan karşılaşma da Anadolu Efes sahadan 78-61’lik skorla galip ayrıldı ve PTT Erkekler Türkiye Kupasının sahibi oldu. Anadolu Efes, bu şampiyonluk ile birlikte 11. şampiyonluğunu elde etmeyi başardı. İzleyiciler arasında ülkemizi NBA’de temsil eden Cavs’lı Cedi Osman’da vardı. Cedi Osman maç öncesi eski takım arkadaşları ve Anadolu Efes koçu Ergin Ataman ile selamlaştı.

USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk dakikalarında iki takımda karşılıklı basketlerle başladı. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında 6-0’lık bir seri yakalayan Anadolu Efes, 9-2 öne geçti. Ev sahibi ekip Anadolu Efes, Krunoslav Simon’ın sayılarıyla farkı açmaya devam ediyordu. İlk çeyrekte direksiyonu eline alan Anadolu Efes, çeyreğin son dakikalarına 26-17 önde girdi. Çeyrek sonu konuk ekipte Kenny Kadji, son saniyelerde attığı basketle çeyrek skorunu belirledi. İlk çeyrek 26-17’lik skorla ev sahibi Anadolu Efes üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyreğin ilk dakikalarında üst üste basketler bulan konuk ekip Tofaş, skoru 28-21’e getirdi. Bryant Dunston ve Zoran Dragic’in sayılarıyla tekrar farkı açan Anadolu Efes, çeyreğin bitimine 5.30 kala skoru 34-23’e getirdi. Çeyreğin bitimine 2.30 kala konuk ekip Tofaş, hücumda vites arttırdı. Tony Crocker ve Sammy Mejia attığı sayılarla  farkı kapatan Tofaş, skoru 34-32’ye getirdi. Çeyreğin sonlarında ise Krunoslav Simon’ın sayılarıyla ilk yarı skoru belli oldu. İlk yarıyı Anadolu Efes 40-32’lik skorla üstün kapadı.

Üçüncü çeyreğin başlarında Anadolu Efes, Erick McCollum’un üç sayılık basketiyle skoru 43-32’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip Anadolu Efes, Bryant Dunston ve Erick McCollum’un sayılarıyla skoru 49-36’ya getirdi. Çeyreğin sonlarına doğru oyun disiplininden uzaklaşmayan Anadolu Efes, konuk ekip Tofaş’a savunmada geçit vermedi. Farkı açmaya devam eden Anadolu Efes, çeyrek skorunu Krunoslav Simon ile buldu. Üçüncü çeyreği Anadolu Efes 15 sayı farkla 62-47’lik skorla galip geçti.

Maçın final periyotunda Anadolu Efes, Bryant Dunston ve Erick McCollum’un sayılarıyla farkı 20’ye çıkardı ve skor 67-47’ye geldi. Son çeyrekte rahat bir oyun sergileyen Anadolu Efes, maçın en başından bu yana kendi oyunundan taviz vermedi ve konuk ekip Tofaş’ı çok iyi bir şekilde savunmayı başardı. Maçın son dakikalarına geldiğimizde Erick McCollum’un sayıları skoru belirledi. Anadolu Efes, karşılaşmadan 78-61’lik skorla galip ayrıldı ve PTT Erkekler Türkiye Kupasın da şampiyon oldu.

Anadolu Efes’te Erick McCollum 23 sayı, 3 ribaunt, 1 asist; Bryant Dunston 13 sayı, 10 ribaunt(Double-Double); Krunoslav Simon 19 sayı, 5 ribaunt, 7 asist ile oynadı. Konuk ekip Tofaş’ta ise Tonny Crocker 11 sayı, 4 ribaunt; Sammy Mejia 8 sayı, 3 ribaunt; Jeffrey Raymar Morgan II 8 sayı, 6 ribaunt, 3 asist ile mücadele etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here