Potanın Perileri Mağlubiyetle Başladı

150
Potanın Perileri Mağlubiyetle Başladı

EuroBasket 2019 C Grubu’nda İtalya ile karşılaşan A Milli Kadın Basketbol Takımımız parkeden 57-54’lük skorla boyun eğerek turnuvaya mağlubiyetle başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Mücadeleye iyi başlayan taraf İtalya oldu. Cecilia Zandalasini’nin sayılarıyla mücadeleye başlayan İtalya ilk iki dakikayı 4-0 önde geçti. Rakibinin serisini Kiah Stokes ile kıran takımımız 15-0’lık müthiş bir seri yakalayarak çeyreğin bitimine üç dakika kala skorda 15-4 öne fırladı. Kalan dakikalarda üstünlüğü koruyan Potanın Perileri ilk çeyreği 17-10 kapadı.

İkinci çeyrekte iki takımda hücumda oldukça zorlandı. Sottana ve Zandalasini’nin dış şutlardan bulduğu isabetlerle aradaki farkı kapatan İtalya, çeyreğin bitimine dört saniye kala Sottana’nın sayısıyla devreyi 26-25 önde kapadı.

Üçüncü çeyreğe Işıl’ın üç sayılık isabetiyle başlayan takımımız, Stokes’un basketiyle de farkı tekrar dört sayıya çıkardı(30-26). Bu çeyrekte de iki takımda hücumda oldukça zorlanırken Potanın Perileri son çeyreğe 37-36’lık skorla önde gitti.

Son çeyreğe Olcay’ın üçlükleriyle başlayan takımımız son beş dakikaya 47-44’lük üstünlükle girdi. Bu dakikadan sonra oyunda momentumu eline alan İtalya, Sottana’nın arka arkaya bulduğu 11 sayı ile skorda üstünlüğü eline geçirdi ve mücadeleden 57-54’lük skorla önde ayrıldı.

Milli takımımızda Olcay Çakır 13, Cansu Köksal ise 11 sayıyla mücadele ederken, İtalya’da Giorgia Sottana 16, Cecilia Zandalasini ise 13 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı.

Maçın Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here