Paul George: “Lakers’ın Yaptığını Unutmadım”

5610
Paul George: "Lakers'ın Yaptığını Unutmadım"

Los Angeles Clippers forması giyen yıldız oyuncu Paul George, geçmişte Lakers ile yaşananları unutmadığını ve serbest oyuncu döneminde bunları düşünerek karar verdiğini söyledi.

2017 yılında Indiana Pacers’tan takasını isteyen Paul George’a bir çok talip çıkmıştı. Lakers bu takımların başında gösteriliyordu. George’un da Los Angeles’lı olması ve memleketinde oynama isteği sıkça konuşuluyordu. Ancak dönemin Lakers başkanı Magic Johnson bir sene sonra serbest kalacak olan PG’nin nasıl olsa Lakers’a geleceğini düşünerek takas tekliflerine Brandon Ingram ve 2. sıra seçim hakkını dahil etmemişti. Lakers sonrasında 2. sıradan Lonzo Ball’u draft etti.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Oladipo merkezli bir takasla Oklahoma City Thunder’ın yolunu tutan yıldız oyuncu bir yıl OKC forması giydikten sonra, serbest oyuncu konumuna geçmişti. Herkes bir Lakers hamlesi beklerken George herkesi şaşırtarak serbest oyuncu döneminin henüz ilk gününde Oklahoma City ile anlaşmıştı.

PG13 o zamanları şöyle anlatıyor:

“Lakers kadar aslında Los Angeles şehrinde oynamak istemiştim. Bu da olmadı. Benim için hiçbir şeyi bir araya getiremediler. Serbest oyuncu olduğum dönemde bu hep aklımın bir köşesindeydi. Bunu asla unutmadım.”

“San Antonio’ya gitmek istedim”

George Indiana Pacers’tan takas yoluyla ayrılacağında, San Antonio Spurs forması giyen Kawhi Leonard’a katılmak istediğini de söyledi:

“San Antonio’ya takas olmak istemiştim, İlk önce oraya gitmek istedik ama olmadı.”

George gecikmeli de olsa Kawhi Leonard ile birlikte oynamasına ise şöyle diyor:

“Kader gibi görünüyor, sanki bir şekilde birlikte oynamamız gerekiyordu.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here