Lillard: “Savunması Zor, Dokunsanız Faul Alıyor”

1108
Lillard: "Savunması Zor, Dokunsanız Faul Alıyor"

Portland Trail Blazers forması giyen yıldız oyuncu Damian Lillard, Houston Rockets forması giyen süper yıldız James Harden’ı savunmanın zorluklarından bahsetti. Lillard’a göre Harden’ı savunmayı zorlaştıran şey, yıldız oyuncunun aldığı faul düdükleri.

NBA’de savunması en zor isimlerden olarak görülen Harden için her gün başka bir yorum geliyor. Bir taraf onu oyunun gördüğü en büyük skorerlerden olarak görürken, bir taraf da aldığı faul düdüklerinden rahatsız durumda.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Lillard bu konudaki düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

“Savunması zor. Çembere giderken ona temas etmek istemezsiniz. Üçlüğe kalktığında da aynı şekilde. Bacaklarını açtığı ve kollarını kaldırıp sizin kollarınıza doladığı için ona çok yaklaşmak istemezsiniz. Eğer bu tür bir düdük alıyorsanız, onu savunması zorlaşıyor.”

Harden’ın gerçekten faulleri göstermek konusunda ayrı bir yeteneği olduğu söylenebilir. En çok temasa maruz kalan oyuncu olmadığı kesin ama serbest atış çizgisine gelmek konusunda ligin zirvesinde bulunuyor.

Bu sezon çıktığı 15 maçta 213 kez serbest atış çizgisine gelen Harden, maç başına 14.2 kez serbest atış çizgisine geliyor ve çizgiden %87 isabet ile oynuyor. Yani Harden maç başına 12.4 sayısını serbest atış çizgisinden buluyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here