New York Knicks’in Hedefi: “Giannis Antetokounmpo”

giannis-ile-kidd-nyk

New York Knicks’in yeni sezon planı için amaç belli; Giannis ile ilişkisi iyi olan Jason Kidd’i takım koçluğuna getirerek bir taşta iki kuşu istiyor.

Sezon resmi olarak New York Knicks için bitti. Son yirmi senede olduğu gibi Knicks yine koç aramaya başladı. Jeff Van Gudy 2001 yılında istifa ettiğinden beri 12 farklı baş antrenör değiştirdi. Bu durum Knicks’i özetleyen istatistiklerden sadece biri.

Şimdiden birçok isim dönerken en kuvvetli ve ilgi çekici aday; Jason Kidd. Geleceğin Hall Of Famer ismi, son sezonunu New York Knicks’te geçirdi ve şu an LA Lakers’ın asistan koçu durumunda. Jason Kidd daha önce Brooklyn Nets ve Milwaukee Bucks’da baş antrenör olarak görev aldı fakat Knicks bu takımlardaki kariyeri yüzünden değil bu takımlarda kurduğu ilişkiler ile ilgileniyor ki o ilişkideki hedef adam: Giannis Antetokounmpo.

Özellikle 2021 yaz döneminde Kidd’in Giannis’i Madison Square Garden’a getirebileceğine inanıyor. Bunu düşünen tek takım NYK yönetimi değil. Lakers cephesi de aynı stratejiyi düşünüyor.

Bunlar konuşulurken Giannis; hem mali açıdan hem de tek bir takım düşüncesine sahip olup Milwaukee ile yeniden anlaşırsa bu amaçların hepsi boşa çıkabilir. Ancak, 2021 yazında serbest oyuncu olduğunu düşünürsek Jason Kidd’in varlığı onu gerçekten NYK ile imzalamaya yeterli olacak mı?

2018 sezonunda Bucks, Jason Kidd’i kovduğunda Giannis süper star seviyesine neredeyse varmıştı fakat takım savunma açısından felaketti. Kidd’in Giannis’i takıma getirebileceği dedikodusu da tam bu an da başlamıştı. Haberlere göre Kidd’in kovulması Giannis’i hayal kırıklığına uğratmıştı. ESPN haberlerine göre Giannis bu karardan vazgeçirmek için yönetimle konuşmuştu.

NYK Hedefi Giannis

Giannis’te bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda;” Ligdeki başarımın en büyük nedeni” diye bahsediyordu. “Ben insanlara sadığım ve onu insan olarak seviyorum.” Açıklaması aralarındaki ilişkinin güçlü olduğunu gösteriyordu.

Tüm bunlar konuşulurken biraz gerçekçi olursak aslında tablo daha net oluşuyor. Giannis, Kidd ile çok iyi ilişkileri olmasına rağmen Budenholzer ile nasıl bir seviyede olduğunu bilecek kadar akıllı ve olgun durumda. Muhtemelen bu sezon ikinci “MVP” ödülünü de kazanacak ve ligdeki en iyi takım derecesine sahipler. Bunların ışığında her sezon “Gerçekleşmeyen NYK Superteam” senaryolarına bir yenisi daha eklenecek gibi duruyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz