NBA’den Sergio Lull’a Talip Var

843
Houston Rockets
Houston Rockets Sergio Llull’den Vazgeçmiyor

NBA Batı Konferansı takımlarından Houston Rockets, Sergio Llull’ün peşini bırakmıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Her yaz ayında Houston Rockets ile adı anılan Lull’ün menajeri
Ernest Berenguer, bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“NBA’de Draft edildiği dönemden bu yana Houston Rockets her yaz onunla iletişim kurmaya çalıştı. Onu kadroya katmak için sürekli çabaladılar. Daryl Morey ve Gerrson Rosas, Llull’un Houston’a gelmesi konusundaki ilgilerini hep belli eden kişilerdi. Her ikisi de oyuncuyla sürekli iletişim halinde ve onu ikna etmeye çalışıyor.

Llull doğuştan bir lider. Bu yüzden oynadığı takımın lideri olmak istiyor. Houston’da Real Madrid‘ten daha çok para kazanacak olmasına rağmen NBA’e gitmemesinin nedenlerinden biri de bu olabilir.”

İspanyol yıldız Sergio Llull’un Real Madrid ile olan kontratı 2021 yazında sona erecek.

31 yaşındaki Llull takımdaki geleceği hakkında daha önce verdiği bir röportajda; “Real Madrid formasıyla emekli olmak ister miyim? Tabii ki isterim. Şimdilik uzun süreli bir kontratım var ve ben harika bir sezon geçirmeye odaklanmış durumdayım. NBA her seviyedeki oyuncu için oldukça çekici ama birçok kez Real Madrid’te mutlu ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz Ekim ayında NBA’de genel menajerler arasında yapılan sezon öncesi anketlerde “NBA’de olmayan en iyi oyuncu?” sorusunda Real Madrid‘in tecrübeli oyun kurucusu Sergio Llull zirvede yer almıştı.

2009 NBA Draftı’nda Denver Nuggets tarafından 2. tur 34. sıradan seçilen Sergio Llull’ün NBA hakları daha sonrasında Houston Rockets‘a geçmişti.

Avrupa’da uzun yıllar fırtına gibi esen tecrübeli yıldızların NBA’de aynı performansı göstermediği aşikar. Ortalama 27-28 yaşından sonra para yerine, bulundukları takımın yıldızı olmayı seçerek Avrupa’da kalan tecrübeli yıldız isimler, kariyerlerinin son yıllarına kadar hep üst seviyede gösterilebiliyor.

NBA’de antrenmanlar, maç sayısı ve daha pek çok etken Avrupa basketbolundan çok farklı. Bu nedenle Avrupa’da yıllarca oynadıkları basketbolla yıldızlaşan isimler, NBA’de 1 yıl zor dayanabiliyorlar. Bu duruma son örnek Milos Teodosic…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here