Yasak Alışveriş Jordan Bell’i Yaktı

571
NBA
Yasak Alışveriş Jordan Bell'i Yaktı

28 Mart günü Türkiye saati ile sabaha karşı Memphis ile oynanan maçı 118-103 kazanan Golden State’de Jordan Bell ilginç bir olaya imza attı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maç öncesi takımla birlikte Memphis’e seyahat eden Bell, maç saati yaklaşırken sebebi bilinmeyen bir nedenden ötürü kadroya alınmadı. Birçok kişi için pek önemli olmasa da neden kadroya alınmadığı karşılaşma sonrasında belli oldu.

The Athletic’ten Anthony Slater ve Sam Amick’in haberine göre takımla kaldığı otelde asistan koç Mike Brown’un tabletinden yaptığı alışverişin diğer koçlar ve Steve Kerr tarafından fark edilmesinden dolayı “Takıma zararlı bir davranışta bulunma” sebebiyle maç kadrosuna alınmadı. Yapılan alışverişin detayları ise tam olarak bilinmiyor.

Maç öncesi konaklamaların kulüp tarafından karşılandığı fakat atıştırmalıklar, içecekler, filmler gibi diğer harcamaların bireysel olarak oyuncular tarafından ödendiği ve hatta oyuncuların yolculuk sırasında şehir değiştirdikleri için günlük ücretlerinin de mevcut olduğu Slater ve Amick’in notları arasında.

Bu konu Steve Kerr’e sorulduğunda ise herhangi bir detay vermekten kaçındı. Karşılaşma sonrası verdiği röportaj da:” Takıma zararlı davranışta bulunduğu için cezalı. Bunun dışında bu konu bizim dışımızda hiç kimseyi ilgilendirmez. Önümüze bakacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Jordan Bell ise 2017 senesinde ikinci tur sekizinci sıradan Chicago Bulls tarafından draft edilip ardından Golden State’in yolunu tutmuştu. Çaylak sezonunda 57 maçın 13’ünde ilk beş başlayan 24 yaşındaki oyuncu ortalama 14.2 dakika sahada kalmıştı ve bu süre boyunca 4.6 sayı, 1.8 asist ve 3.6 ribauntluk performans ortaya koymuştu. Fakat bu sezon beklenenin çok altında kalan Jordan Bell, forma giydiği 61 maçın sadece 2’sinde ilk beş başlayabildi ve sadece 11.4 dakika sahada kaldı. Şu ana kadar ortalama 3 sayı, 2.7 ribaunt ve 1 asist ile oynayan Jordan Bell’in hem bu kötü performansı ve hem de bu hareketinden dolayı sezon sonunda ayrılması olasılıklar arasında.

Akın Türkmen

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here