NBA Yeni Takviminin Kazananları ve Kaybedenleri

620

Yaklaşık 4 aydır NBA sezonu askıya alınmış durumdaydı. NBA sezonun devamı için her takıma 8 maç oynatma kararı aldı ve maç takvimini belirledi. Tabi ki maç takvimi belirlenirken tüm takımların sezon askıya alınmadan önceki maçlarına bakılarak karar verildi. Bu oluşan takvimin kazanan ve kaybedenleri var. Biz de sizlerle bunları paylaştık.

New Orleans Pelicans: Kazanan

Temmuz 30 vs. Jazz

Ağustos 1 vs. Clippers

Ağustos 3 vs. Grizzlies

Ağustos 6 vs. Kings

Ağustos 7 vs. Wizards

Ağustos 9 vs. Spurs

Ağustos 11 vs. Kings

Ağustos 13 vs. Magic

New Orleans’ın takvimine baktığımızda, adil bir maç takvimi olmuş diyebiliriz çünkü lig askıya alınmadan önce kalan maçları oldukça rahattı. Şimdi ise 8 maçın sadece 3’ü ilk 8 içerisinde yer alan takımlarla. Memphis ile olan maçları 8.lik koltuğu için oldukça kritik. Jazz ile olan maçlarında takımın bu sezon için en iyi oyuncusu Bojan Bogdanovic olmayacak. Diğer rakip ise şampiyonluk favorisi Clippers.

Kalan 5 maç ise formalite maçları diyebiliriz çünkü play-off iddiaları oldukça düşük takımlarla karşılaşacaklar.

Portland Trail Blazers: Kaybeden

Temmuz  31 vs. Grizzlies

Ağustos 2 vs. Celtics

Ağustos 4 vs. Rockets

Ağustos 6 vs. Nuggets

Ağustos 8 vs. Clippers

Ağustos 9 vs. 76ers

Ağustos 11 vs. Mavericks

Ağustos 13 vs. Nets

Portland Nurkic ve Zach Collins’in dönmesi ile Batı’da 8.lik koltuğu için gerçekçi rakiplerden biriydi. Fakat oynayacakları 8 maçın 7 tanesi dişli takımlara karşı olacak. Philadelphia ligde kötü giderken pandemik süreci onların toparlanmaları için yararlarına oldu ve herkes gibi dinlenip gelecekler. Clippers, Nuggets ve Celtics gibi şampiyonluğun favorileri ile maçları olacak. Rockets ise yaptığı son takas hamlesi ile tüm takımlara ters geliyor diyebiliriz. Dallas ise bu sezonun flaş ekiplerinden biri. Yani tabloya baktığımızda Portland’ın 8.lik hayalleri suya düştü diyebiliriz.

Philadelphia 76ers: Kazanan

Ağustos 1 vs. Pacers

Ağustos 3 vs. Spurs

Ağustos 5 vs. Wizards

Ağustos 7 vs. Magic

Ağustos 9 vs. Trail Blazers

Ağustos 11 vs. Suns

Ağustos 12 vs. Raptors

Ağustos 14 vs. Rockets

76ers için fikstür avantajı onların lehine çünkü baktığımızda Pacers, Spurs, Wizards, Magic ve Suns ile olan maçları koltukları belli olan takımlarla olacak. Bu yüzden o maçlar 76ers’i çok zorlamayacaktır. Portland ile oynayacakları maç zorlu geçebilir keza Raptors ile olan maç da. Rockets maçı ise 2 ters takımın maçı olacak. Bir yerde kısalardan oluşan Rockets diğer yerde devler takımı 76ers.

Toronto Raptors: Kazanan

Ağustos 1 vs. Lakers

Ağustos 3 vs. Heat

Ağustos 5 vs. Magic

Ağustos 7 vs. Celtics

Ağustos 9 vs. Grizzlies

Ağustos 10 vs. Bucks

Ağustos 12 vs. 76ers

Ağustos 14 vs. Nuggets

Toronto’nun takvimine bakacak olursak onların da zorlanacağı maçlar oldukça fazla. Lakers ve Nuggets gibi Batı’nın favori takımları ile karşılaşacaklar. Bucks zaten lig 1.si ve dinlenmiş bir 76ers ile karşılaşacaklar, Boston ise onların 2.lik savaşı verdikleri rakibi. Görece kolay diyebileceğimiz tek maç Orlando Magic olacaktır ki onlar da ilk turda Bucks ile eşleşmemek için maçlarına önem vereceklerdir.

Boston Celtics: Kazanan

Temmuz 31 vs. Bucks

Ağustos 2 vs. Blazers

Ağustos 4 vs. Heat

Ağustos 5 vs. Nets

Ağustos 7 vs. Raptors

Ağustos 9 vs. Magic

Ağustos 11 vs. Grizzlies

Ağustos 13 vs. Wizards

Boston’ın takvimine baktığımızda zaten ne denli kolay olduğunu görebiliyoruz. Özellikle Raptors ile verecekleri 2.lik savaşı için oldukça avantajlılar. Maçlarının çok ağır olmaması onları play-off’lara daha dinç götürecektir. Fakat Raptors için aynı şeyi söyleyemeceğiz.

Kazanan: Los Angles Lakers

Lakers’ın bu süreçte kazanan olması fikstürü ile ilgili değil. Lakers’ın sezon içerisindeki en büyük soru işaretlerinden biri rotasyonu dar olduğu için play-off performanslarının düşüceği öngörülüyordu. Üstelik en büyük rakipleri Clippers Kawhi ve George gibi yıldızlarını dinlendirme fırsatı buluyorlardı. Lakers’da ise Lebron ve Davis her maç 35 dakika oynamak zorundaydılar. Şimdi ise durum tamamen farklı, Orlando’ya tamamen dinlenmiş Lebron ve Davis geliyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz