NBA’de Periyot Süresi Değişiyor

4882

2019-20 NBA sezonu 31 Temmuz’da Disney World’de devam edecek, ancak 31 Temmuz’da lig başlamadan önce her takımın üç hazırlık maçı oynaması planlanıyor. Uzun bir aradan sonra haftalar süren uygulamaların ardından, 22-29 Temmuz tarihleri arasında başlayacak olan bu maçlar, esasen sezon öncesi hazırlığı olarak görev yapacak.

Bununla birlikte, olağandışı koşullar nedeniyle, birçok takımın tam kadrolarının olamaması sebebiyle birlikte, lig, ilk turda hazırlık maçları üzerinde küçük değişiklikler yapmaya karar verdi. Associated Press’ten gelen bir rapora göre, standart 12 dakika yerine her bir ekibin ilk maçları için çeyreklerin her biri 10 dakika olacak:

Lig, takımlara forma giyme veya ekipman uygulama seçeneği sunsa bile, ilk maçların bazı özellikleri üzerinde çalışıyor. Cumartesi gününden itibaren çoğu takım, hazırlık maçlarının üçü için normal sezonluk formalarını giymeyi planlıyordu – sosyal adalet mesajlarını içeren yeni formalar 31 Temmuz’da başlayan maçlara kadar çıkmayacak.

Hazırlık maçları  için diğer değişiklikler arasında dönen bir sistemde üçten fazla hakemin kullanılması da söz konusu olabilir, ancak bu tartışma konusu olmaya devam etmektedir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz