NBA Tarihinin En Tartışmalı Hall Of Fame İsimleri

2366
NBA Tarihinin En Tartışmalı Hall Of Fame İsimleri

Hall Of Fame; kelime anlamı olarak “onur listesi” anlamına gelen, her sene basketbol kariyerini bitirmiş isimleri onurlandırmak adına efsaneler listesine girmektedir. Peki bu efsaneler arasında yer alan fakat kariyeri açısından düşük kalan isimler var mı ? En çok tartışılan 3 Hall Of Famer’i inceleyelim.

1-DRAZEN PETROVİC

Drazen Petrovic; Avrupa’nın NBA’de ilk yıldız isimlerinden Avrupa yıldızlarının NBA’e açılmasını sağlayan isim olarak bilinir.

1980 yıllarında Toni Kukoc ve kendisinin olduğu Yugoslav milli takımı Avrupa şampiyonluğu ve olimpiyat ikinciliğini getirmişti.Bu başarılar sonrası hedef NBA draftıydı.1989 yılında ise ilk NBA maçına çıkmıştı ve bench yani yedek oyuncusu olmaktan ileri gidemedi.

Kariyerinin dönüm noktası 1991 yılında New Jersey Nets tarafına takaslanması oldu. Nets takımının en önemli parçası haline gelmişti.1992 Sezonu geldiğinde formu daha da tavana ulaştı ve %45 üçlük isabeti ile 22 sayı ortalama tutturmuş ligin en keskin şutörlerindendi.

Kariyerinin zirve noktasında 28 yaşındayken henüz Almanya’da bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Bundan mıdır bilinmez fakat Hall Of Fame sınıfna girenler arasında en çok tartışılan isimlerden.

2-BILL BRADLEY

Bill Bradley, politika alanında kariyer yapmak için emekli olmadan önce 10 sezon boyunca New York Knicks’in kilit bir üyesiydi.

1970 ve 1973’te Knicks ile iki şampiyonluk kazandı ve 1972’de All-Star oldu, ama hepsi bu. Bradley sadece ortalama bir NBA oyuncusuydu.

Kariyeri boyunca, Bradley sadece 12.4 puan ve 3.2 ribaunt ortalamaları aldı. Bu istatistikler ile Hall Of Fame olmak gerçekten şaşırtıcı.

3-ARVYDAS SABONIS

Listenin en çok tartışılan isimlerinden biri de pivot oyuncu Sabonis.Aslında onu dominant olarak en iyi pivotlar arasına koyanlar var fakat Hall Of Fame için bir isim mi çok büyük tartışma konusu.

1994 yılında 24.sıradan draft edilen Sabonis bir sene gecikme ile 1995 yılında NBA’ya adım atmıştır. Geldiği 1995 yılında Sabonis zaten 31 yaşını doldurmuştu.7 sezon NBA’de yer alan Sabonis kariyerini 12 sayı ortalaması 7.3 ribaund ortalamaları ile bitirdi ve Hall Of Fame listesinde bulundu. Bir çok otoriter hala bu listede olup olmamasını tartışıyor.

Erkan Eren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz