2020 NBA All-Star Oylaması Nasıl Yapılıyor

8407
2020 NBA All-Star Oylaması Nasıl Yapılıyor

2020 NBA All-Star oylaması 25 Aralık 2019 tarihinde başladı. NBA All-Star oylaması, 21 Ocak 2020 TSİ 07.59’a kadar devam edecek.

Bu yazımızda NBA All-Star seçimi için oy kullanabileceğiniz tüm yolları detaylı olarak anlatacağız ve tabii ki Türk oyuncularımıza da oy vermenizi rica edeceğiz. Oylarınızı aşağıdaki yolları kullarak verebilirsiniz.

All-Star Oylamasına Katılabileceğimiz Tüm Yollar

Önce NBA All-Star Oylaması için tüm yolları anlatalım, sonra oylamanın nasıl yapılacağını ve sonuçlanacağını da anlatacağız.

Çift Sayılacak Günler

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Özel olarak belirlenen 5 gün boyunca kullanacağınız oylar 2 kez (çift) sayılacak. Çift günler, Amerika doğu saatine göre belirlendiği için Türkiye saatlerine göre uyarladık. Oyların çift sayılacağını günler ve saat aralıkları.

  • * 2 Ocak 08:00 – 3 Ocak 07:59
  • * 3 Ocak 08:00 – 4 Ocak 07:59
  • * 10 Ocak 08:00 – 11 Ocak 07:59
  • * 16 Ocak 08:00 – 17 Ocak 07:59
  • * 20 Ocak 08:00 – 21 Ocak 07:59

1. NBA Resmi Sitesi

NBA.com sitesindeki NBA.com/vote veya vote.nba.com adreslerinden oylarınızı verebilirsiniz. Günde sadece 1 kez 10 oyuncu için oy kullabilirsiniz. Her konferanstan 2 guard ve 3 frontcourt oyuncu için oy kullanabilirsiniz. Dilerseniz oyuncuları alfabetik olarak veya sayı, ribaund, asist, fantezi pualarına göre sıralayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz günlerde kullandığınız oylar çift sayılacak.

Oy kullanmak için NBA.com/vote adresine link verdim, tıklayabilirsiniz.

2. NBA Resmi Uygulaması

Android ve iOS platformlarında bulunan NBA’in resmi uygulaması üzerinden de oy kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirin ve yine web sitesinde olduğu gibi 2 takım için 5’er oyuncu seçerek günde 1 kez 10 farklı oyuncu için oy kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden vereceğiniz oylar da Özel olarak belirlenen 5 gün boyunca çift sayılacak.

3. Google Araması

Google websitesinde veya Google uygulamasında “NBA Vote” ya da “NBA Vote All-Star” yazarak oy kullanabilirsiniz. Google üzerinden de 21 Ocak 07:59’a kadar her gün 10 farklı oyuncu için oy kullanabilirsiniz.

4. Google Asistan

Google Asistan’ı kullanabileceğiniz aygıtlar üzerinden de All-Star için oy kullanabilirsiniz. “Hey Google, vote for the NBA All-Star Game” diyerek oy kullanma sayfasının açılmasını isteyebilirsiniz. Yine farklı günlerde 10 oyuncuya kadar seçiminizi yapabilirsiniz.

NBA All-Star 2020 Oylaması Nasıl Sonuçlanıyor

Bildiğiniz gibi 2018 NBA All-Star oylamasında büyük bir değişiklik olmuştu. All-Star maçında Batı ve Doğu takımları olmuyor artık. Yine 2 takım olacak ama oyuncular konferanslarına göre ayrılmayacak. Sadece en çok oyu alan oyuncular için konferans ayrımı olacak. Her 2 konferanstan da en çok oyu alan oyuncular kaptan seçilmiş olacak. Bu 2 kaptan, önce ilk 5 başlayacak 10 oyuncu arasından sırayla birer birer oyuncu seçerek ilk 5’leri belirleyecek ve daha sonra 14 yedek oyuncu içinden yine sırayla 7’şer oyuncu daha seçecek. Bir başka deyişle Batı Konferansı’nda oynayan LeBron James ile Batı Konferansı’nda oynayan Russell Westbrook aynı takımda olabilecek; aynı şekilde Giannis ile Joel Embiid de aynı takımda olabilecekler.

All-Star oylamasında taraftar oylarının etkisi %50, medya mensuplarının etkisi %25 ve oyuncuların etkisi de %25 olacak. Bir başka deyişle taraftar oylaması, medya ve oyuncu oylamasına göre 2 kat daha etkili olacak. Oyuncuların kendileri için de oy verebileceğini belirtelim.

NBA All-Star Seçimi Nasıl Yapılıyor başlığında oylama oranlarını tablolarla daha detaylı olarak anlamıştık.

Ara Sonuçların ve Nihai Sonuçların Açıklanması

NBA All-Star 2020 oylaması 21 Ocak TSİ 07.59’a kadar devam edecek. 3 kez ara sonuç açıklanacak; ilk ara sonuç 2 Ocak tarihinde, ikinci ara sonuç ise 9 Ocak tarihinde ve 3. ara sonuç ise 16 Ocak’ta açıklanacak. 23 Ocak tarihinde ise kaptanların ve ilk 5 oyuncularının kimler olduğu açıklanacak. NBA All-Star yedekleri ise NBA koçları tarafından seçilecek ve 30 Ocak’ta açıklanacak.

2020 All-Star maçı 17 Şubat Pazartesi (Pazar gecesi) TSİ 04.00’te Chicago’da oynanacak.

Yukarıda belirttiğimiz her bir platformda her oyuncumuz için birer kez oy verebilirsiniz. Bugün 2 oy Ersan İlyasova’ya, 2 oy Cedi Osman’a ve 2 oy da Furkan Korkmaz’a verebiliriz.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here