NBA All-Star Oylaması Başlıyor

433
NBA All-Star Oylaması Başlıyor
NBA All-Star Oylaması Başlıyor

67. NBA All-Star Maçı oylaması 21 Aralık Perşembe günü TSİ 21.00’de NBA resmi sitesinde ve NBA resmi uygulaması üzerinden başlayacak. Bu yıl ilk defa Amazon Alexa’nın da dahil olacağı ve diğer platformlardan oylamanın yapılabileceği tarih ise Noel olarak adlandırılan 25 Aralık. Oylama 25 Aralık günü TSİ 19.00’da başlayacak.

NBA All-Star 2018 Oylaması Nasıl Olacak

Bu sene All-Star Maçı kadroları geçtiğimiz yıllara göre çok daha farklı bir sistem ile belirlenecek. Her şeyden önce duymaya ve görmeye alışık olduğumuz Batı Konferansı – Doğu Konferansı ayrımı ortadan kalktı. Yani her ne kadar iki takımın mücadelesini izleyecek olsak da iki konferansın karşı karşıya geldiği bir maç olmayacak. Takım kadroları tıpkı NBA’e kabul edilen oyuncuların draft edilmesine benzer şekilde, konferansında en çok oyu alan 2 kaptanın kendi takımlarını yaratmasıyla şekillenecek. Doğu ve Batı Konferansı’ndan 12’şer oyuncu taraftarların, oyuncuların ve medya mensuplarının vereceği oylar ile belirlenecek ve otomatikman 24 kişilik oyuncu havuzu elde edilecek. Oy hesaplamalarının %50’sini taraftarlar, %25’ini medya mensupları, %25’ini oyuncular oluşturacak.

Sistemi örnekleyecek olursak diyelim ki LeBron James ve Stephen Curry kendi konferansında en çok oyu aldı ve takımların kaptanı oldu. Bu 2 oyuncu hariç ortada oylama ile belirlenen 22 oyuncu kalacak. Kaptanlar konferans farkı gözetmeden bu oyuncu havuzundan önce ilk 5 başlayacak oyuncuları ve sonra da istedikleri oyuncuyu alarak takımlarını oluşturacak.

All-Star Oylamasının Sonuçları

Taraftar oylamalarının sonuçları 4 Ocak ve 11 Ocak tarihlerinde açıklanacak ve 16 Ocak TSİ 08.00’de oylama sona erecek. Takımların ilk beşlerini ve yedeklerini oluşturacak oyuncuların isimleri 25 Ocak’ta tamamen açıklığa kavuşacak.

Staples Center’ın ev sahipliğini yapacağı 67. NBA All-Star maçı 19 Şubat Pazartesi günü oynanacak ve TSİ ile 04:00’da başlayacak.

Kaan Erdoğan

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz