El Clasico’nun Kazananı Madrid

154
THY Euroleague
Real Madrid bu sezon Euroleague 6. galibiyetini alırken, Barcelona Lassa 8. yenilgisini aldı.

THY Euroleague’de 12. haftada Barcelona Lassa, Real Madrid’in konuğu oldu. Real Madrid sahadan 87-75 galip ayrılan taraf oldu. Bu galibiyetle ev sahibi ekip 3 maç aradan sonra parkeden galibiyetle ayrıldı. Deplasman ekibi Barcelona Lassa ise üst üste 3. yenilgisini almış oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Real Madrid’te Luka Doncic 16 sayı 7 asist 6 ribaund ile maçın yıldızı olurken Felipe Reyes 14 sayı 8 ribaund, Trey Thompkins 12 sayı 5 ribaund ile takımına katkı verdi. Barcelona Lassa’da ise Ante Tomic 12 sayı 3 ribaund, Pierre Oriola 11 sayı 4 ribaund, Thomas Heurtel 11 sayı 3 asist ile malubiyete engel olamadı.

Her iki takım periyodun ilk dakikakilarında zorlama atışlar ve yanlış tercihler nedeniyle skor bulmakta sıkıntı çektiler. Adam Hanga ile ilk sayılarını bulan deplasman ekibi oldu. Barcelona Lassa’nın yaptığı top kayıpları sonrası Real Madrid hızlı hücumlarla sayılar buldu. Bu anlarda ev sahibinin skor yükünü Fecundo Campazzo çekti. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümü 8-4 Real üstünlüğüyle geçti. Kalan dakikalarda ev sahibinin hızlı hücumlarına konuk takım Kevin Seraphin ile karşılık verdi. Periyot 15-15 sona erdi.

Barcelona Lassa’da Rakin Sanders’in sayılarıyla başlayan 2. periyodun ilk dakikalarında karşılıklı basketler atıldı. Periyodun 2. dakikası ev sahibinin 22-20’lik üstünlüğüyle geçildi. Barcelona Lassa’nın faul hakkını erken doldurmasıyla savunmadaki yumuşaklığı arttı. Bu dakikaları iyi değerlendiren ev sahibi ekip Doncic ve Carroll’ın etkili oyunuyla skoru 3.30 saniye kala 37-31’e getirdi. Kalan dakikalarda toparlanan konuk takım, Navarro’nun sayılarıyla devreye farkın daha fazla açılmasını engelleyerek 40-38 girilmesini sağladı.

2.yarıya kötü başlayan Barcelona Lassa, hücumdaki top kayıpları ve kolay atışların kaçması sonucu periyodun ilk 3 dakika Real Madrid’in 48-38’lik üstünlüğüyle geçti. Alınan mola sonrasında hücumda toparlanan konuk takım, Thomas Heurtel ve Rakim Sanders ile sayılar bulurken, savunmada ev sahibinin hücumlarına çare bulamayınca ilk 5 dakika 54-44’lük skorla geçildi. Kalan dakikalarda konuk takımın top kayıplarının devam etmesi ve hücumlardaki yetersizliği ev sahibinin farkı açmasına olanak sağladı. Periyodun son dakikalarında Doncic’in oyunu doğru yönlendirmesiyle hücumdaki top paylaşımı ev sahbi Real Madrid için maçı kopardı. Bitime 2 saniye kala Luka Doncic’in kendi sahasında attığı son saniye üçlüğü ile final periyoduna Real Madrid’in 68-52’lik üstünlüğüyle girildi.

Periyod başındaki tansiyonun artması sonucu Campazzo 5 faulle oyun dışı kaldı. Buna rağmen iyi oyununu devam ettiren Real Madrid, maç boyunca bulduğu boş dış atışları bu dakikalarda da bulmasıyla farkın kapanmasını engelledi. Bitime 7 dakika kala skor 75-56’ya geldi. Bu dakikalardan sonra konuk takım Ante Tomic ile sayılar bulurken ev sahibi Trey Thompkins ve Felipe Reyes ile karşılık verdi. Real Madrid son 5 dakikaya 80-65’lik skorla önde girdi. Kalan dakikalarda Luka Doncic’in asistleri de süreyi verimli kullanması sonucu Real Madrid, Barcelona Lassa’yı 87-75 yenerek önemli bir galibiyete imza attı.

 

Maçın Özeti:

 

Hüseyin Polat

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here