Memphis Grizzlies Yaz Dönemi Hamleleri

377
Memphis Grizzlies Yaz Dönemi Hamleleri
Memphis Grizzlies

SonPeriyot.com olarak NBA takımlarının bu yaz neler yaptığını incelemeye devam ediyoruz. Bu yazıda inceleyeceğimiz takım ise sezonu 22-60 ile bitirerek felaket bir sezonu geride bırakan Memphis Grizzlies.

USA Team Fans
USA Team Fans

Memphis Grizzlies ile ilgili yazıya başlarken tanking yapan diğer takımlara oranla kadrosunun çok daha iyi olduğunu söylemek gerek. Sezon başında Mike Conley ve Marc Gasol sakatlanmasa büyük ihtimalle tanking yapmayıp playoff yarışının içinde yer alırlardı.

GELENLER

Kyle Anderson

Omri Casspi

Dakari Johnson

Shelvin Mack

Garrett Temple

Jaren Jackson Jr. (4. sıra draftı)

Jevon Carter (32. sıra draftı)

GİDENLER

Deyonta Davis

Tyreke Evans

Jarell Martin

Ben McLemore

Memphis Grizzlies gelen-giden oyuncular açısından gerçekten verimli bir yaz geçirdi. Sezona zaten Mike Conley ve Marc Gasol ile başlayacak bir takım için draft ve hamleler tamamlayıcı nitelite olduğunu söyleyebiliriz. Omri Casspi sınırlı süreler aldığında şut tehdidi ile alan açabilecek ve takıma katkı verebilecek bir oyuncu. Mike Conley’in arkasına kısıtlı sürelerde güvenebileceği bir guard arayan Memphis’in tercihi Shelvin Mack oldu. Bench için güvenilir bir hamle.

Kyle Anderson San Antonio Spurs’un son zamanlarda üzerine yatırım yaptığı bir oyuncuydu. Gregg Popovich 24 yaşındaki oyuncunun maaşını karşılarsa oyuncuyu takımda tutabilecekti. Ama Gregg Popovich ve San Antonio Spurs oyuncuyu kadroda tutmak istemedi ve oyuncunun Memphis’e gitmesine izin verdi. Kyle Anderson’un şut tehditi az olsada oyunu okuma yeteneği ile takıma katkı verecektir.

Jaren Jackson Jr. potansiyeli çok yüksek olan bir draftta 4. sıradan seçilmeyi başardı. 4 numarada oynayan oyuncunun en büyük artısı dış şut tehditinin olması. %39 3pt ile gerçekten iyi şut atıyor. Aynı zamanda adam değişerek yapılan savunmalarda her oyuncunun karşısında kalabiliyor. Jevon Carter savunmada takıma katkı versede hücumda yaşayacağı sıkıntıları düşünürsek NBA’de tutunması zor olabilir.

Conley takımıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Benim için farklı, çünkü son sekiz yıldır her sezona üst düzeyde kazanma şansımız olduğunu düşünerek girdim. Bu sezon, beklentiler halen bir playoff takımı, ortaya çıkarak herkesin işini zorlaştıran o ekip olduğumuz üzerine… Ancak bu kadar çok takımın yaz döneminde yaptıkları farklı hamlelerle çok daha iyi hale gelmeleri açısından garip bir yıl.”

“Bu yaz, geçirdiğimiz en güzel yaz dönemlerinden biri oldu. Özellikle de draft seçimlerimizle ve yaptığımız hamlelerle. Ligde yapılan büyük sıçramalarla karşılaştırıldığında küçük kalabilirler. Ama bizim için büyük oldu ve önümüzdeki sezonun gelişi beni heyecanlandırıyor.”

Son olarak toparlamak gerekirse Mike Conley,Marc Gasol ve Jaren Jackson bu takımı playoff seviyesinden tutacaktır. Benim tahminimde Memphis’in bu sezon playoff yapacağı yönünde. Sizce Memphis playoff yapabilir mi?

PUAN: 7/10

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here