Lakers’a İlaç Gibi Gelecek Veteran Oyuncular

2258
Lakers'a İlaç Gibi Gelecek Veteran Oyuncular
Lakers'a İlaç Gibi Gelecek Veteran Oyuncular

Los Angeles’ın Lakers Davis takasından sonra takıma bir süper yıldız daha katma konusunda ısrarcı. Ancak böyle bir durumda kalan maaş boşluğu ancak minimum veteran kontratlara yetiyor. Sahada kontratından daha fazlasını verebilecek oyunculara bir bakalım.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1- Vince Carter

1998 Draftından günümüze, yaşayan bir efsane. kariyerini önümüzdeki sezon noktalayacağını açıklayan Carter’ın hala sahada verebilecek bir şeyleri olduğunu geçtiğimiz sezon Atlanta Hawks forması ile bize göstermişti. 42 yaşına basan oyuncunun 22. ve son sezonunu izleyeceğiz. Vince son sezonunda, en fazla sezonda forma giyen oyuncu olarak rekor kıracak. Şampiyonluğu bulunmasa da uzun bir süre All-Star seviyesinde oynadı ve bizlere adeta bir sanat izletmişti. NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi smaç basan oyuncusu olduğu konusunda hem fikiriz sanırım. Bu güne bakarsak, yılların getirdiği olgunluk ile gençliğinden farklı bir mentalite ve oyun anlayışına sahip. Lakers benchinin mental anlamda lideri olabilecek oyuncu, dar kadroda çok işe yarayacaktır. Carter tarafından bakarsak da Anthony Davis, LeBron James + bir süperyıldız ile kariyerindeki eksik şampiyonluğu elde etme şansı hayli yüksek. Güzel bir birliktelik olacağını düşünüyorum. Böyle bir senaryoda 22 yıllık hikayesine muhteşem bir son yazmış olacaktır.

2 – Kyle Korver

LeBron ve Davis’in olduğu bir takım, bir nokta şutörle birlikte hücumda çok daha fazla alan bulabilecek bir takıma dönüşecektir. Korver bu açıdan Lakers’ın fazlası ile ihtiyaç duyduğu bir şutör. Dış şutlarının haricinde spacing açısından takımı rahatlatacaktır. Memphis’in serbest bırakması halinde Korver’ın da Lakers’a hayır diyeceğini hiç sanmıyorum. LeBron ile olan dostluğu , Cavaliers yıllarındaki başarıları imzayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca Kyle Korver da Carter gibi güzel bir veda isteyecektir ve şampiyonluğa oynayan bir Lakers’tan daha iyisini bulması zor. İki taraf için de son derece başarılı bir birliktelik olacaktır.

3 – Carmelo Anthony

İstikrar açısından az önce bahsettiğimiz yıldızlara pek benzemeyen bir isim. Zira kariyerinin son yıllarına bakarsak sürekli düşüşe geçtiğini görebiliriz. Bir zamanların süperstarı, geçtiğimiz sezon Houston’da yedekten gelmeyi kabul etmişti ve buna rağmen takımda huzursuzluk yarattığı, savunmayı düşürdüğü gerekçeleri ile serbest bırakılmıştı. Geçen sezon bir yıldızın çöküşünü izlemiştik. Eğer söyleyecek son bir sözü varsa tam zamanı. Düştüğü gibi kalkmak istiyorsa gayet uygun bir ortam olacaktır Staples Center’da. Aksi takdirde bu şansa tekrar sahip olamayabilir. LeBron ile olan dostluğu onu son yıllarda kazandığı antipatik imajından bir nebze de olsa kurtaracaktır. Lakers açısından bakılırsa, benchde bir skorere ihtiyaçları olduğu kesin. Eğer Carmelo eski günlerinden minik kesitler sunsa bile bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacaktır. Kimsenin ondan çok şey beklemediği bir ortamda, baskı altında olmadan skorunu üretmeye odaklanırsa çok uygun bir birliktelik olabilir. 35 yaşına basan yıldız, Lakers için kesinlikle oynanabilecek bir kumar.

4 – Jamal Crawford

Kadro bu kadar darken verim alabileceği her oyuncuya yönelmeli Lakers. Diğer saydığımız oyuncular kadar olumlu bir etki yaratabileceğini düşünmesem de, Lakers’ın ihtiyacı var mı diye bakarsak kesinlikle var. Zaten güçlü ilk 5 oyuncularınız ile skor yaratmak da zorluk çekmeyeceksiniz. Benchin zayıflığı sebebiyle yedek oyuncular sahadayken ise her türlü skora ihtiyacınız olacaktır. Crawford da bu konuda güvenebileceğiniz bir isim. Minimum kontrat verildiği düşünüldüğünde o da karşılığını alabileceğiniz bir oyuncu.

Bu oyuncular maç başı 15 dakika civarı süre aldığı taktirde ilk 5 oyuncularını fazlasıyla rahatlatacaktır. Örneğin Kyrie Irving’in takıma katıldığı bir senaryoda, Davis, LeBron, Irving’e zaten sahipsiniz, benchinizi de böyle tecrübeli adamlara emanet etmek yapılabilecek mantıklı hamlelerden. Üstelik daha önce de söylediğimiz gibi bu oyuncuların minimum kontrata oynayacağı düşünüldüğünde, her biri aldığı paradan daha fazlasını sahada size zaten verecektir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here