Anadolu Efes Ergin Ataman Hakkında Açıklama Yaptı

4978
Anadolu Efes Ergin Ataman Hakkında Açıklama Yaptı
Ergin Ataman

Anadolu Efes Başantrenör Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile oynadıkları Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin son maçına adeta damga vurdu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin 7. ve son maçında Anadolu Efes sahasında, Fenerbahçe Beko’yu 89-74 yenerek şampiyon olurken, Koç Ergin Ataman’ın maç boyunca donuk olması ve yerinden kalkmaması dikkatleri çekti.

Ataman tarihi maçta yedek kulübesinde oldukça sakin bir şekilde yerinde oturdu ve parkedeki oyunculara yardımcı antrenörleri taktik verdi. Ergin Ataman maçın ardından şampiyonluk sevincini yaşamadan direkt soyunma odasına gitti. 

Kupa törenine oğlu ile çıkan Ataman, madalyayı oğluna taktı ve törende de oldukça sakin ve donuk olarak yer aldı.

Şampiyonluk sonrası tüm röportajları reddeden ve konuşmaktan geri duran Ataman, basın mensuplarına “keyfim yok” dedi.

Konu ile ilgili olarak Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz yaptığı açıklamada;

Zor bir seriydi. Oyuncular da bazen yürümekte zorlanıyor, psikolojik olarak da çok yıpranıyoruz. Herhalde ondandır. Hoca ayağa kalkmış ya da kalkmamış önemli değil, sonuçta maçı idare etti. Antrenörlerin nerede, nasıl davranacağını söylemek bizim işimiz değil. Obradovic de maçın ilk yarısının büyük bir bölümü oturdu. Bu 7. maçtı, belki; ‘Bırakın oyuncular oynasın’ diye düşünmüş olabilir. O yüzden ben büyük bir sıkıntı görmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ataman’ın TBF Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçe taraftarları konusunda verdiği kararı protesto ettiği düşünülüyor.

Öte yandan Ergin Ataman’ın maç öncesi UltrAslan taraftar grubuna çağrıda bulunması nedeniyle Anadolu Efes yönetimi ile arasının açıldığı iddia ediliyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here