LA Lakers Play-Off Yapabilecek Mi?

969
LA Lakers Play-Off Yapabilecek Mi?
LA Lakers Play-Off Yapabilecek Mi?

Yıllardır, NBA takipçileri olarak LeBron James’in içinde bulunduğu takımların play-off’ta belirli bir seviyenin üstünde basketbol oynadığına ve finalleri zorladığına birçok kez şahit olduk. Fakat bu sene ‘’Kral’’ kariyerinde pek de hatırlamak istemeyeceği bir sezonla karşı karşıya. İlk 2 sezonunda Cleveland ile play-off yapamayan James’in sezonun son 20 maçına girilirken aynı şeyi bu sezon da yaşaması yüksek muhtemel. 

Dün gece oynanan maçta play-off iddiası bulunmayan Memphis’e boyun eğen Lakers 29 galibiyette kaldı. Artık play-off’a kalmak için daha dikkatli oynaması ve galibiyet serisi gereken Lakers son 14 maçında 10. mağlubiyetini aldı. Lakers adına Ingram 32 sayı, Kuzma 22 sayı, James 24 sayı 12 ribaund ve 11 asist gibi etkileyici performanslar ortaya çıksa da yine yenmeyi başaramadılar. 

ABD basınına göre ise Lakers’ın bu durumda olmasının nedeni LeBron James. Özellikle takas döneminde Davis hakkında söyledikleri, bir oyuncu gibi değil de bir GM gibi davranması ve Davis’i almak için takım arkadaşlarının neredeyse hepsini gözden çıkarması takım kimyasını ciddi şekilde bozduğu söyleniyor. Ayrıca medya James’in Davis olayını bu kadar topluluk önünde dile getirmemesini gerektiğini, bunun bir getirisi olmayacağını aksine takım içinde huzursuzluk yaratacağını yazmıştı. 

Los Angeles Lakers’ın saha içi sorunları da onların göze çarpan noktalarının başında geliyor elbette ki. Her şeyden önce takım NBA’de en kötü savunma yapan 2-3 takımdan biri. Öyle ki 18 maçtır rakiplerini iki haneli sayılarda tutamıyorlar ve bu maçlarda ortalama 120 civarında sayı yediler. Özellikle Davis’siz bir New Orleans’tan 128 sayı yemeleri çok konuşulmuştu. Bu gece de Memphis’in pota altı oyuncusu Noah’ı seneler sonra eski formuna sokmayı başardılar… Yıllardır yokları oynayan oyuncu Lakers karşısında ilk defa pota altını domine etti. 

Lakers şu anda 29-31 derecesiyle Batı’da 11. sırada. En azından 8. sıradan play-off’a girmek istiyorsa bile geçmesi gereken takımlar: 8. San Antonio(33-29), 9. Sacramento(31-29), 10. Minnesota(29-31). Keza Los Angeles’ın bir şekilde play-off yaptığını düşünürsek onlar için manzara yine hoş değil. Çünkü Lakers bugünden sonra bütün maçlarını kazansa dahi diğer takımların da gücünü hesaba katarsak Batı’da çıkabileceği en yüksek basamak 6. sıra. 6-8. sıralar arasında yer bulabileceği konferansta ilk turdaki potansiyel rakipleri arasında Golden State Warriors, Denver Nuggets, Houston Rockets, Oklahoma City Thunder gibi takımlar var. Hücum gücü bu denli yüksek takımların karşısında olası bir eşleşmede Los Angeles Lakers’ın ne yapacağı ise büyük merak konusu. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here