Kevin Durant: “Jordan Günümüzde Oynasaydı Yine Ligin En İyisi Olurdu”

646

NBA maçlarının olmadığı, takım antrenmanlarının gerçekleşmediği bir dönemde NBA yıldızları da evde vaktini dizi,film ve belgesellerle geçiriyor. Tabii ki son ” The Last Dance” belgeseli ile Jordan’ı ve Chicago Bulls’u o zamanlarını izlemek Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant için de bir fırsat oluşturdu.

Bu belgeselin ortaya çıkışı ile “GOAT” tartışmaları yeniden alevlenmiş ve tartışmalara LeBron hariç bir isim yaklaştığını söylemek pek doğru olmaz. Haliyle iki oyuncunun da NBA’de ki oyun dinamizmi ve değişimi göz önünde bulunularak yorum yapılması zor gözüküyor. Birçok insan Jordan’ın şut ve üçlük atışlarının olduğu modern NBA konumuna ayak uyduramayacağını düşünüyor fakat KD bu konuyu kendi açısından yorumluyor.

KD katıldığı ESPN programında bu konuya tam olarak saçmalık diyor. Programda Jordan’ın bugünlerdeki NBA için nasıl bir uyum içinde olacağı sorusuna KD: “Oyununu her şeye uyarlayabilirdi. Ligdeki en iyi oyuncu yine olacaktı. O zamanlardaki çalışma hırsı ile günümüz antrenman aletleri ile daha çok çalışırdı emin olabiliriz. Bunu gerçekten ne olacaktı bilemeyiz fakat bence ligin en iyisi olurdu.” diyerek kendisi için de “GOAT” tartışmasına da üstü kapalı cevabını vermiş oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz