Disney’e Giderken Philadelphia 76ers’ın 3 Büyük Sorunu

1349

2019/2020 NBA sezonu Temmuz sonunda Orlando’da tekrar başlandığında 76ers takım bazında bir çoksorun ve soru işaretleriyle dolu olacak.

Bu sorunlara nasıl cevap verecekleri merak konusu olurken, ilk beş dizilimleri,Simmons’un sağlığı ve seyircisiz bir 76ers ne yapar onu ele aldık. Tüm bu olanların ışığında 76ers için bu dönem uzun ve zorlu bir yol anlamına geliyor. Uzun bir süre basketboldan uzak kalan takımın karşılaşabileceği en büyük üç soruna göz atalım.

1. Seyircisiz bir 76ers Nasıl Performans Sergiler?

Bu soru 76ers cephesi için kritik bir soru bakıldığında. Bunun nedeni 76ers; normal sezon duraklamadan önce ligin en dengesiz konumundaydı. Sixers ev sahibi olduğu maçlarda 29-2 istatistik ile ligde en iyi dereceye sahip iken deplasmanda 10-24 derece ile “seyircisiz nasıl bir takım izleyeceğiz?”sorusun sormamızı sağlıyor. 76ers normal sezonda Evinde Lakers, Clippers ve Milwaukee gibi ekipleri yenmeyi başarmıştı.

Seyircisinden gaz alarak ilerleyen bir ekip gibi duran 76ers için seyircisiz,nötr bir ortamda ne olacağı bilinmiyor.Fakat 76ers taraftarı iseniz şöyle bir umudunuz olabilir. 76ers en iyi oyununu oynadığında ki Lakers ve Celtics maçlarını buna dahil edebiliriz çok etkileyici bir oyun ile kazandılar.Bu performansı yakalarlarsa gerçekten yırtıcı bir takım olacaklardır. Tutarlılık onlar için en önemli faktör olarak gözüküyor.

2. Ben Simmons’ın Sağlık Durumu

NBA’in Ağustos ayına kadar gerilemesi 76ers’ın lehine bir durum olabilir. Playoff eğer Nisan ayında başlamış olsaydı muhtemelen yıldız isim Ben Simmons sakatlıklarından dolayı oynayamayacaktı.Askıya alınan zaman zarfında Simmons, rehabilitasyon ve iyileşme çalışmalarını gerçekleştirdi ki medyada antrenman videoları bile yayınladı.

Simmons açıkça olumlu ilerleme kaydetmiş olabilir fakat tam anlamda sağlık durumu, bu uzun süreçte ne kadar tempoya dayanabileceği akıllarda soru işareti olarak beliriyor. Simmons savunma anlamında da ciddi katkı sağlayan bir isim. Bakalım Orlando’da gerçekleşecek süreç bize bu sorunun cevabını gösterecek mi?

3. Philadelphia 76ers için İlk 5 Nasıl Olacak?

Sanırım en büyük soru işareti “76ers için ideal başlangıç dizilimi ne olacak?”

Disney’de gerçekleşecek maçlar için başlangıç dizilimi Brett Brown için sorun olacak gibi duruyor. Elinde çok seçenek olması onu rahatlamasını sağlaması lazımken bir sezon boyunca hala ideal ilk 5 belirleyemeyen koç için sıkıntı konusu oldu.

Brett Brown,sezon içinde takım uyumluluğu için Horford’u yedeğe çekmişti. Fakat bu düşünce Simmons ve Embiid için çok da yararlı olmadı .Bunun sonucunda koç tekrardan Al Horford’u ilk 5 içine yerleştirdi.

Josh Richardson, Ben Simmons,Embiid ve Tobias Harris’in yanına kimi yerleştirecekler, uyumu nasıl olacak, farklı beşli sistemleri düşünüp başarıya ulaşabilecekler mi? Bu büyük soruların hepsi dengesiz bir sezon geçiren 76ers için nasıl gerçekleşecek?Bütün bu merakımızı Ağustos içinde fazlasıyla alacağız.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz