Formunun Zirvesinde: Ersan Ilyasova

253
NBA
Ersan Ilyasova gösterdiği performans ile fark yaratıyor.

Ülkemizi uzun yıllardır NBA’de temsil eden ve bu sezon Atlanta Hawks forması giyen Ersan İlyasova son zamanlarda oldukça iyi bir form grafiği yakalamış durumda. Temsilcimizin yükselen formunu sizler için değerlendirdik.

Sezona iyi başlayamayan ve henüz sezon başında sakatlık yaşayıp 2 hafta forma giyemeyen temsilcimizin dönüşü muhteşem oldu! Ekim ve Kasım ayında takımın oynadığı 21 maçın 11‘inde süre alamayan ve oynadığı maçlarda sahada kaldığı ortalama 21 dakikada 6.1 sayı, 4.5 ribaund ortalamalarını yakalayan temsilcimizin süreleri ve performansı Aralık ayında tavan yaptı! Hawks’ın uzun rotasyonunda önemli süreler alan Dewayne Dedmon’ın sakatlanması ile önü iyice açılan temsilcimiz, sakatlıktan iyi döndü ve bu süreçte uzun süre sahada kaldı. Aralık ayında şu ana kadar çıktığı 13 maçta ortalama 28 dakika süre alan İlyasova bu karşılaşmalarda 14.9 sayı, 4.9 ribaund ve 1.6 asist ortalamaları ile oynadı. Özellikle son maçlarda formu tavan yapan temsilcimiz çıktığı son 3 maçta sırasıyla 22,21,20 sayı kaydederek takımının bu maçlarda aldığı 2 galibiyetin en önemli isimlerinden oldu. Atlanta Hawks takımın en tecrübeli isimlerinden olan temsilcimiz bu yönüyle takıma oldukça katkı sağlıyor. Ayrıca günümüz basketbolunda şut atan uzunların önemi göz önüne alındığında keskin bir şutör olan Ersan İlyasova’nın bu role en uygun oyunculardan olduğu aşikar. Temsilcimizin bu sezonki genel istatistiklerine bakacak olursak takımının oynadığı 34 maçın 23’ünde forma giyen Ersan, bu maçlarda 24.7 dakika sahada kalarak 11.1 sayı, 4.7 ribaund ve 1.2 asist ortalamaları yakalamış durumda.

Yıllardır NBA’de gösterdiği performansla bizleri gururlandıran temsilcimiz, son zamanlarda yükselen formuyla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Formunun zirvesinde olan temsilcimizin bu performansının istikrarlı hale gelmesini temenni ediyor ve Son Periyot ekibi olarak temsilcimize başarılar diliyoruz.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here