EuroLeague’den CSKA Moskova Hamlesi: Lisans İptali İçin Nedenler Aranıyor

EuroLeague'den CSKA Moskova Hamlesi: Lisans İptali İçin Nedenler Aranıyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra EuroLeague’de Rus takımlarının maçları askıya alınmış ve oynanmış karşılaşmalar geçersiz sayılmıştı. EuroLeague özelinde şüphesiz en büyük merak konusu önümüzdeki sezon Rus takımlarının devam edip edemeyeceği.

Geçtiğimiz haftalarda EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve “Şu an ki şartlarda dönmeleri zor. Farklı önerilerimiz olabilir.” demişti. Bugün itibariyle önemli bir iddia ortaya atıldı. Artem Komarov’un paylaştığı habere göre; EuroLeague yönetimi, CSKA Moskova’nın A lisansının iptal edilmesi için yasal nedenler arıyor.

Bir hukuk firması ile görüşen EuroLeague yönetimi, CSKA Moskova ile ilgili henüz bir karar vermese de gerekmesi halinde lisans iptalinin yasal nedenlerini arıyor. CSKA Moskova’nın sahibi olan Norilsk Nickel’in herhangi bir yaptırım altında olmaması bu durumun biraz zor olacağını gösterse de EuroLeague yönetimi, savaşın devam etmesi halinde alternatif yolları bilmek istiyor.

EuroLeague’de A lisansı olan takımlar, 10 milyon euroluk cayma bedeli ile lisanslarını iptal edebiliyorlar. Fakat bu durum EuroLeague yönetimi için geçerli değil. Eğer çıkmayı isteyen taraf EuroLeague yönetimi ise sözleşmelerde buna dair belirlenen bir ücret yok.

EuroLeague’de mücadele diğer Rus takımları için ise işler biraz daha farklı. EuroCup kontenjanından EuroLeague’e gelen Unics Kazan, önümüzde ki sene EuroLeague’de olmayacak. Wild card ile EuroLeague’e katılım sağlayan Zenit St. Petersburg için ise henüz bir karar verilmiş değil.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz