Euroleague’de Top 16 Grupları Nasıl Belirleniyor

899

Bu yazımızda Euroleague’i takip eden basketbolseverlerin büyük bir heyecan ile beklediği Euroleague Top 16 Grupları nasıl oluşuyor sorusuna cevap vereceğiz. Normal sezon gruplarında takımların sıralamaları kesinleştiği zaman Top 16’daki gruplar da belli oluyor. Euroleagıe Top 16 gruplarının hangi sisteme göre nasıl oluştuğunu detaylı olarak anlatalım.

Euroleague Top 16 Grupları

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Euroleague Top 16 Gruplarının nasıl oluşur? Normal sezonda 4 grupta da ilk 4 sırayı yer alan takımlar Top 16 gruplarına kalıyor ve bu 16 takımdan 8’li 2 grup daha oluşuyor. E ve F grupları diye adlandırılan bu gruplarda 2 tane grup birincisi, 2 tane grup ikincisi, 2 tane grup üçüncüsü ve 2 tane de grup dördüncüsü yer alıyor. Daha detaylı bir şekilde Euroleague Top 16 Grupları Nasıl Belirleniyor ona bakalım.

A grubu 1.’si ile C grubu 1.’si E grubunda; B grubu 1.’si ile D grubu 1.’si de de F grubunda yer alıyor. Gruplardaki diğer takımlar ise şu şekilde :

Grup E: A1, B2, C3, D4, C1, D2, A3, B4
Grup F: B1, C2, D3, A4, D1, A2, B3, C4

Aşağıda, bugün itibarıyla oluşan 2016 Top 16 gruplarını görebilirsiniz. Güncel “Euroleague” haberleri için kategoriyi tıklayın.

2016 Euroleague Top 16 Grupları Belli Oluyor ” konusunda tüm ihtimalleri okuyabilirsiniz.

Euroleague Top 16 Grupları
Euroleague Top 16 Grupları

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

2 YORUMLAR

  1. Real Madrid, Anadolu Efes’i yenerse Fenerbahçe Ülker ile Anadolu Efes aynı gruba düşüyor ve bu durumda temsilcilerimizden birinin playoff’a ve final four’a kalma ihtimali biraz daha olur bence.

  2. Valencia 25 sayı fark attı ve iş Galatasaray’a kaldı. GS maçı kazanırsa Euroleague Top 16 gruplarına kalıyor. Şu an 3 sayı önde ama daha 13 dakika var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here