Galatasaray Euroleague’te Top 16’ya Nasıl Kalır

326
Galatasaray Euroleague 2015

Euroleague’de normal sezona iyi başlayan fakat üst üste son 3 maçını da kaybeden Galatasaray Liv Hospital, Top 16’ya kalmak için yakalamış olduğu avantajı büyük ölçüde kaybetti maalesef. Euroleague’in son haftasına girilirken hala gruptan çıkma şansını devam ettiren temsilcimiz son maçında evinde Olympiacos ile oynayacak; bu maçı kazanmak zorunda olan Galatasaray Liv Hospital, daha sonra Neptunas Klaipeda’nın Valencia Basket deplasmanında kaybetmesini bekleyecek.

Galatasaray Euroleague’te Gruptan Nasıl Çıkar

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Galatasaray Euroleague Top 16
Galatasaray Euroleague Top 16

Eğer Neptunas Klaipeda, Valencia Basket maçından mağlubiyet ile ayrılırsa Galatasaray Liv Hospital ve Neptunas Klaipeda aynı puana gelecekler ve ikili averaj olarak üstünlük sağlayan Galatasaray gruptan çıkıp Euroleague Top 16’a kalacak.

Ancak Galatasaray Liv Hospital’ın işi hiç de kolay değil. Zira Galatasaray’ın rakibi Olympiacos 9 maçta sadece 1 kez yenildi ve grup lideri konumunda. Neptunas’ın rakibi Valencia ise 9 maçta 2 galibiyet alabildi ve sonunda sırada. Yani Galatasaray’ın gruptan çıkmak için grup liderini yenmesi lazım ve rakibi Neptunas’ın da grup sonuncusuna kaybetmesi lazım.

Maçlar 18 Aralık Perşembe saat 20:00’de oynanacak ve umarız bizim “Galatasaray Euroleague’te Gruptan Nasıl Çıkar” senaryomuz gerçekleşir.

Bazı takımlar için kesin olmakla birlikte büyük ölçüde Euroleague Top 16 Grupları Belli Oldu. İlgili konuyu da okuyabilirsiniz.

Galatasaray Euroleague 2015
Galatasaray Euroleague 2015

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here