Doğu Konferansı’nda Yarı Finale Çıkan Takımlar

360
Doğu Konferansı'nda Yarı Finale Çıkan Takımlar
Doğu Konferansı'nda Yarı Finale Çıkan Takımlar

Doğu Konferansı Play-Off ilk tur eşleşmeleri tamamlandı. Tüm ilk tur serilerinin değerlendirmesini okuyabilirsiniz.

Atlanta Hawks-Boston Celtics

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu seride Boston’ın hala PO için yeterli tecrübeye sahip olmadığını ve Avery Bradley’nin Boston Celtics adına ne denli önemli bir oyuncu olduğunu gördük. Serinin Boston adına kaybedilmesinin nedenleri Bradley’nin ilk maçtan sonra sakatlanması , Crowder’ın serinin genelinde normal sezon performansının altında kalması ve Bradley’nin sorumluluğunun normal sezonda neredeyse süre bulamayan R.J Hunter ve Terry Rozier’a yüklenmesi olarak gösterilebilir. Peki Atlanta Hawks‘a bu seriyi neler kazandırdı? Başta Paul Milsapp’ın iyi oyunu olmak üzere bunun yanında Boston’dan çok daha iyi bir bench katkısı, Kent Bazamore başta olmak üzere yüksek bir üçlük yüzdesi tutturmaları seriyi kazanmalarında etkili oldu ve seriyi 4-2 kazandılar. Boston her ne kadar seriyi kaybetmiş olsa da ilerisi için iyi sinyaller vermeye devam etti.

Cleveland Cavaliers-Detroit Pistons

Normal sezonda aralarında oynanan 4 maçın 3’ünü kazanan Detroit Pistons, deyim yerindeyse playoff’larda LeBron ve arkadaşları tarafından süpürüldü. Seri genelinde Cleveland Cavaliers adına Big Three’nin (LeBron-Love-Irving) muhteşem performansı serinin kazanılmasında etkili olurken, serinin kaderi Detroit’in çok yüksek bir yüzdeyle hücum edip ilk maçı kaybetmesinden tahmin edilmiş gibiydi. Cleveland seriyi farklı kazanıp rakiplerine göz dağı verirken Detroit tecrübesizliğinin kurbanı olarak 4-0 kaybetti.

Miami Heat-Charlotte Hornets

Kesinlikle Play-Off ilk turunun en heyecanlı ve çekişmeli serilerinden birisi oldu. Her ne kadar galip Miami olsa da Charlotte da yıllar sonra ilk kez PO oynamanın zevkini tattı  Seride Charlotte Hornets adına ters giden şey verdikleri hücum ribaundaları oldu. Bu konuda Whiteside’a engel olmayı başaramadılar, biraz da tecrübesizliklerinin kurbanı oldular tabii ki. Miami Heat ise bazı maçlarda Jeremy Lin’in çembere gidip faul almasını durduramadı ve Charlotte seri boyunca Miami’den neredeyse %20 daha fazla çizgiye gitti. Tabii Charlotte adına Batum’un yokluğunu da unutmamak gerek. Tüm bunlara rağmen Charlotte 6. maça gelindiğinde 3-2 öndeydi ve evinde oynuyordu. Çoğu otorite seriye bitti gözüyle bakarken sahneye kaptan çıktı ve özellikle son 1 dakikasını harika oynadığı maçı kazandırıp seriyi son maça taşıdı. Nitekim Miami Heat evinde Dragic’in ekstra performansıyla kazanmasını bildi ve seriyi 4-3 kazandı. Charlotte ise neler yapabileceğini gösterip ileriye dair olumlu sinyaller verdi .

Toronto Raptors-Indiana Pacers

İlk turun 7. maça uzayan bir diğer eşleşmesi. Aslında bakacak olursak bu iki takım bize çok garip maçlar izletti. Maçların geneli kopuktu öyle ki Indiana’nın son periyotta 20 sayı geriden geldiğini bile gördük. Seri boyunca Lowry ve DeRozan normal sezon performanslarının altında kalırken (özellikle Lowry), Paul George ise fevkalade bir performans sergiledi, ancak yetmedi. Indiana Pacers bize ne kadar top çevirme özürlü bir takım olduğunu gösterdi, üstüne bir de bazı maçlar Myles Turner ve Monta Ellis hariç George’a destek çıkmayınca Indiana Pacers için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Ancak Toronto Raptors PO’nun devamı için olumlu sinyaller vermedi ve normal sezonun altında kaldı.

Doğu Konferansı Yarı Final Eşleşmeleri

Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks

Toronto Raptors – Miami Heat

Metin Kaya

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here