Batı’da Yarı Finale Çıkan NBA Takımları

352
Batı'da Yarı Finale Çıkan NBA Takımları
Batı'da Yarı Finale Çıkan NBA Takımları

NBA Batı Konferansı’da da Play-Off ilk tur serileri tamamlandı. Batı Konferansı’ndaki bütün ilk tur serilerinin değerlendirmesini okuyabilirsiniz.

Houston Rokcets @ Golden State Warriors

Serinin galibi başından belli gibiydi ama herkes içten içe Harden ve arkadaşlarından bir çılgınlık gelir mi diye bekliyordu. Ama Golden State Warriors, beklentilere tokat gibi bir cevap verip 4-1’le Houston Rockets’ı tatile yolladı. Curry’nin neredeyse oynamadığı seride Curry’siz neler yapabileceklerini de göstermiş oldular. Houston ise ne kadar dağınık bir takım olduğunu yine gösterdi. Howard’ın isteksiz tavırları, Beverly’nin seri boyunca takındığı agresif tavır ve Harden’ın yalnızları oynaması Houston’ın sonunu getirdi. Ancak en önemlisi Houston organizasyonunun birbirini sevmeyen 2 yıldızın savaşı olduğunu göstermiş oldular.

Memphis Grizzlies @ San Antonio Spurs

Sezon boyunca sakatlıklarla boğuşan ve NBA playoff ilk turuna da takımın en önemli iki yıldızı Mike Conley ve Marc Gasol’den yoksun çıkan Memphis Grizzlies 4-0’la seriyi kaybetti. Spurs ise bir PO turunda yıldızlarını dinlendirebilme fırsatına erişti. Bu Popovich için altın tepside sunulan bir ikramdı nitekim geri çevirmedi. Spurs yıldızlarını dinlendire dinlendire oynadığı seride rahat kazanmayı bildi ve ilk yarı finalist olmayı başardı. San Antonio Spurs adına Kawhi Leonard ve LaMarcus Aldridge Play-Off ciddiyetine bürünmüş gibi gözükürken Green ise bize çok kısa kesitler de olsa eski Green’i izletti. Memphis adına söylenecek tek şey ise bir dahaki sezon için sakatlıksız bir sezon dileriz.

Dallas Mavericks @ Oklahoma City Thunder

Nowitzki’li Dallas Mavericks her ne kadar favori olmasa da kimse bu kadar kolay teslim olacaklarını beklemiyordu. OKC herkesin beklentilerini boşa çıkararak seriyi 4-1 kazandı ve zaman zaman tıpkı SAS gibi yıldızlarını dinlendirme şansı bile buldu. Serinin 2. maçını kazanan Dallas ev sahibi avantajını da eline geçirdi fakat Oklahoma City Thunder deplasmanda oynamanın etkisinde kalmayarak iki maçı da kazandı. Son maçı evine taşımayı başaran Thunder, Westbrook ve Durant’in olağanüstü oyunuyla seriyi noktaladı. Dallas adına söylenebilecek çok da birşey yok aslında sadece yeniden bir yapılanmaya gitmenin vaktinin çoktan gelmiş de geçiyor olduğunu söyleyebiliriz. Okc ise ne kadar onlardan 1-2 gömlek üstün takımlar olsa da Play-Off bambaşka bi sahne ve biz de buraya boşuna gelmedik dedi.

Portland Trail Blazers @ Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers 2-0 başladığı seriyi 2-4 kaybederek taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Clippers adına Paul ve Griffin’in ne kadar önemli oyuncular olduğunu gördük fakat 3. maçta 2 yıldızı da takımda bulunan Clippers deplasmanda Portland’a 96-88 kaybetmişti. Ancak Clippers evinde Portland’a karşı kaybetmesinin çok düşük bir olasılık olduğunu da ilk iki maçtaki ezici performansıyla göstermişti. Neyse eğer Griffin ve Paul olsaydı neler olurdu bilemeyiz ama yokken Portland Trail Blazers’ın kazanabileceğini görmüş olduk. Aslında seride Clippers adına onurlandıran bir hikaye de var ki es geçmemek gerek. Serinin 6. maçı ve Clippers 3-2 geride çoğu otoriteye göre seri bitmiş ve maçın ilk dakikalarında Austin Rivers Aminu’dan bir dirsek darbesi alıyor ve gözü deyim yerindeyse balon gibi şişiyor ama bu yüreği büyük çocuk sahaya çıkıp 16 sayı daha kaydediyor bu hareket kesinlikle takdire şayandı ve saygıyı hakediyordu. Serinin sonunda Clippers yine yıllardır Doc Rivers yönetiminde kurduğu iyi kadronun verimini alamadığı için yakınmaya devam ederken Portland ise başarıya ne kadar aç bir takım olduğunu gösterdi.

Batı Konferansı Yarı Final Eşleşmeleri

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers

San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder

(Metin KAYA)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here