Derrick Rose Cleveland Cavaliers’ta

587
Derrick Rose Cleveland Cavaliers'ta
Derrick Rose Cleveland Cavaliers'ta

DEV TRANSFER GERÇEKLEŞTİ

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Geçtiğimiz günlerde takımın yıldız isimlerinden Kyrie’nin beklenmedik bir şekilde mutsuz olduğu için ve liderlik edebileceği bir takıma takaslanmak istemesi üzerine Cavs’ın nasıl bir hamle yapacağı merak konusu olmuştu. Bugün öğle saatlerinde Rose ve Menajeri ile Cavaliers yönetimi arasında gerçekleşen toplantının ardından iki tarafta her konuda anlaşma sağladı.

Derrick Rose, Cleveland Cavaliers ile $ 2.1 milyon karşılığında 1 yıllık sözleşme imzaladı. Derrick Rose böylece kontratında %90 maaş kesimine gitmiş oldu ve 21 milyon aldıktan sonraki sezon 2.1 milyon dolar alacak olması şaşkınlıkla karşılandı. Rose, temsilcimiz Cedi Osman’dan daha düşük maaş alacak.

Yaz dönemi boyunca suskun olan ve takımdaki yıldızların bu durumdan rahatsız olduklarını belirtmesinin ardından Cavs yönetimi düğmeye bastı ve ilk büyük hamlesini gerçekleştirmiş oldu.

Geçtiğimiz sezon öncesinde Chicago Bulls’tan New York Knicks’e takaslanan Derrick Rose, kontratının sona ermesi ve New York Knicks’in sezon içinde herhangi bir yenileme girişiminde bulunmaması sonrasında kariyerinde ilk defa serbest kaldı.

2010-2011 sezonunda MVP seçilmesinin ardından sürekli çarpraz bağ ve diz sakatlıklarıyla boğuşan Derrick Rose, geçtiğimiz sezon 64 maçta forma giymesinin yanı sıra maç başına 32.4 dakika süre alıp 18.0 sayı, 4.4 asist, 2.8 ribaund ve 0.7 top çalma ortalamalarla mücadele etti. Büyük umutlarla Knicks’e giden ancak disiplinsiz tavırları ve bekleneni verememesi üzerine Knicks kariyeri kısa süren Rose’un yeni takımı Cavs’da neler yapacağı merak konusu.

2010-11 sezonunda NBA’in en değerli oyuncusu seçilen Rose’un da Cleveland’a katılmasıyla birlikte, 2009-2016 arasında NBA’de MVP seçilmiş oyuncular iki takımda(GSW-CAVS) toplanmış oldu.

Öte yandan transferin ardından takımın süper starı LeBron James kişisel twitter hesabından“Let’s Rock G!! ” paylaşımında bulundu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here