Marko Guduric: “Fenerbahçe’ye Kendi Adımla Oynamak için Geldim”

521
Marko Guduric:
Marko Guduric: "Fenerbahçe’ye Kendi Adımla Oynamak için Geldim"

Fenerbahçe Doğuş’un yeni transferi Marko Guduric, Blic Sport’a röportaj verdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Doğuş’a transfer olan ve bu sezon beklentilerin yüksek olduğu genç Sırp yıldız, Bogdanovic, İstanbul, eski takımı Kızılyıldız, Koç Obradovic ve transferine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Marko Guduric; “Her şey çok hızlı gerçekleşti o şampiyonadan sonra. Ama bence gerçekten her şeyin bir sebebi var. Olması gerektiği gibi. Genç takımlar, genç milli takım, Kızılyıldız, kupalar, Euroleague… Her şey bir araya geldi ve bence Fenerbahçe Doğuş maceram doğru zamanda başlıyor.

Şu an için her şey harika. İstanbul güzel bir şehir. Kulüp görevlileri beni çok iyi karşıladı, çoğuyla tanıştım. Sağlık kontrollerinden geçtim ve 3+1 yıllık bir sözleşme imzaladım.

Koç, otele geldi ve biraz konuştuk. Obradovic kesinlikle Avrupa’daki en iyi koç, belki dünyanın en iyisi o. Fenerbahçe’ye gitmemin esas sebeplerinden biri o. Zeljko’nun böylesi bir çağrısını geri çeviremezsiniz. Bu büyük kulüpte onunla ve yeni takım arkadaşlarımla çalışmak için sabırsızlanıyorum. Her türlü baskıya hazırım çünkü THY Eurolague’i kazandılar ve herkes şampiyonu devirmek isteyecektir. Önümde beni bekleyen uzun bir yol ve çok çalışma var.

Bogdan ile konuştum ve onu tebrik ettim. Onu zor bir sürecin beklediğini ve hazır olması gerektiğini söyledim. İyi dostuz. Ona saygı duyuyorum ama ben Fenerbahçe’ye kendi adımla oynamak ve Marko Guduric olmak için gidiyorum. Bogdan harika bir oyuncu, kulübe büyük katkılar verdi ve ben de onun bıraktığı yerden devam etmek istiyorum.

Kızılyıldız’ın bende ki yeri hep ayrı kalacak. Oradaki büyük sevgiyi hiç unutmayacağım. Kulüpte arkadaşlarım var, herkese minnettarım

İstanbul’un ev sahipliği yapacağı Eurobasket 2017’de 12 kişilik Sırbistan kadrosunda yer almak için çalışmalarımı sürdürüyorum. Umarım kadroda yer alırım” ifadelerini kullandı.

Bogdan Bogdanovic’i Amerika’ya yolcu eden Fenerbahçe Doğuş, yeni sezonda Sırp yıldızın yerini Marko Guduric ile doldurmayı planlıyor .Skorer Gard Marko Guduric geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de 7.8 sayı2.1 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarıyla oynarken %48.8 ile ikilik, %30.4 ile de üçlük kullandı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here