Denver Nuggets Analizi | Orlando’ya Giderken

369

Serimizin bugün ki konuğu Orlando’ya iddialı gelen ekiplerden; Denver Nuggets. Takımın yıldız ismi Nikola Jokic’in ülkesinde katıldığı bir organizasyon sonucu korona virüsüne yakalandığı tespit edilmişti. Fakat Jokic’in iyileşip Orlando’ya katılması bekleniyor. Bu olanların yanında bir de Jokic’in tam 18 kilo verdiğini de hatırlatalım. İlk soru işareti olarak eski,kilolu “Joker” yerine gelen,zayıf “Joker” Nuggets’a ne tür katkı sağlayacak?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu tartışma NBA Scout ekipleri tarafından değerlendirildi. Genel görüş ise: “Eskisi kadar kalın bir vücuda sahip olamaması kesinlikle bir dezavantaj. Eski boyutu ile alanlar yaratıyor, o fiziğe rağmen bunları yapıyordu. Şimdi kilo vermesi sonucu diğer uzunlardan bir farkı kalmayacak” denilse de burada Jokic’in top hakimiyeti,oyun görüşü ve inanılmaz pas yeteneğinin göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Denver Nuggets normal sezonda istatistiksel olarak, 4.çeyrek performansında elit takımlar arasında yer alıyordu. Jokic, uzun olmasına rağmen el yakan topları iyi kullanıyor ve Nuggets’ı son dakikalarda alevlerin içinden çikarıyordu resmen.

Geçtiğimiz sene 2018-2019 sezonunu ligi 54 galibiyet ile konferansında ikinci bitiren Nuggets, ilk turda San Antonio Spurs ile eşleşmiş ve turu geçmeyi başarmıştı. Konferans yarı finalinde ise Portland ile karşılaşan Jokic ve ekibi, McCollum ve Lillard’a 4-3 boyun eğerek NBA şampiyonluğu hayallerine veda etti.

Nuggets, Jokic’in patlama yaptığı 2016-2017 sezonundan beri sevilen bir “underdog” takımı oldu. Denver, diğer takımlar gibi All-Star isimleri takas yoluyla değil kendi ellerindeki oyuncuları geliştirerek elde ediyor. Jamal Murray, Monte Morris, Gary Harris,Michael Porter JR gibi isimler şu an serbest bırakılsa uzun vadeli yatırım isteyen takımlar için bir numaralı adaylar olacaktır. Bu oyuncuların yanında en önemli parçalar; Jerami Grant, Will Barton, Paul Millsap ve Mason Plumlee. Bu oyuncular eşliğinde Jokic ile uyum sağladığında Nuggets, takım oyununu yeterli oynadığı sürece playoff tablosunda zirvelere yerleştirilebilecek bir takım durumunda. Her maçını zevkle ve heyecanla takip ettiğim Denver Nuggets, uyum ve maç oynanmayan süreçten ne kadar iyi döneceğine bağlı olarak konferans finali adaylarından bir tanesi olacaktır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here