New York Knicks’in Bir Numaralı Koç Adayı!

Yıllardır istikrarlı başarının anahtarını bulamayan Knicks için, Fizdale’dan sonra koltuğa kimin geçeceği uzun süredir merak konusu. ESPN kaynaklarının aktardığı son gelişmelere göre bir numaralı koç adayı Tom Thibodeau! Hatta kendisinin kulüple resmi olarak masaya oturduğu da iddia edildi.

Kendisi hakkında yazılan raporları ve yorumları inceledikten sonra artı-eksi taraflarının baş başa gittiğini söyleyebilirim fakat eksiler hep taraftarlar nezdinde. İlk olarak artı özelliklerine değinelim.

-Bulls ve Timberwolves ile 8 sezonda 6 play-off gibi güçlü bir istatistiğe sahip.
-Defansif oynamayı seven bir koç ve Knicks’in defans yönündeki sorunlarını çözebileceği düşünülüyor.
-Thibodeau kariyerinde 7 sezon Knicks’in yardımcı koçluk görevini yaptı.
-Kendisinin Madison Square Garden’ın havasını bilmesi, organizasyonun ruhuna hakim olması ve baskıyı kaldırıp görevin üstesinden gelebilme düşüncesi onu bir adım daha öne taşıyor.
-Deneyimlerinden dolayı da takımda istikrarlı bir durum oluşması ön görülüyor.

Eksileri ve yapılan yorumlar baskın olarak taraftar görüşlerinden oluşuyor. Kulüple görüşme yaptığı haberi gündeme düştüğünden beri sosyal medyada ciddi anlamda bir tepki var ve yorumlar ağır.

-Hakkındaki en önemli eleştirilerden birisi ise, oyuncularını aşırı çalıştırıp yıprattığı için kadroda zaman zaman olumsuz etkileri olabiliyor.
-Demode bir oyun oynattığı düşünülüyor.
-Çok dik kafalı ve rotasyon kullanmıyor. Belirli oyunculara yoğunlaşıp onları yıpratıp yoruyor.
-Oyuncu yönetiminde sıkıntı yaşayacağı düşüncesi. (Geçen sezon Minnesota’da yaşanan Butler-KAT-Wiggins krizinin önüne geçememesi.)

Knicks taraftarının gönlünde yatan isim ise, bu sezon ortasında Brooklyn’den şok bir şekilde kovulan Kenny Atkinson!

Atkinson’un oyuncu gelişimi yönünden bulunmaz bir nimet olduğu genel kanı. RJ Barrett, Mitchell Robinson, Frank Ntilikina ve Kevin Knox gibi genç isimlerle yapabileceği çok güzel işler olabilir kesinlikle.
Kendisi oyun kurucu mevkisinde görev yapan oyuncular ile harika bir uyum içerisinde. New York’a katı ve işini düzgün yapan bir oyun kurucu kazandırabilir, ki bu en büyük ihtiyaçlarından birisi.
Koç Atkinson da tıpkı Thibodeau gibi MSG atmosferini bilen bir isim çünkü o da, 4 sezon New York ekibinin yardımcı koçluk görevini üstlendi. Kendisi taraftarlar ve otoritelere göre olabilecek en iyi isim ve bu fırsat kaçırılmamalı.

Gündemde olan fakat görevin başına gelmesine pek ihtimal verilmeyen diğer isimler ise:

-Jeff Van Gundy
-Mike Miller
-Mike Woodson

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz