Denize Düşen Brooklyn Kyrie’ye Sarılıyor

1136
Denize Düşen Brooklyn Kyrie'ye Sarılıyor

Omicron varyantının bütün dünyaya yayıldığı bu dönemde NBA takımları, Covıd-19 protokollerine takılan oyuncular nedeniyle sahaya eksik çıkmak zorunda kaldı. Bunun sonucu olarak bazı eski NBA oyuncuları lige geri dönme fırsatı buldu. Joe Johnson, Isaiah Thomas, Lance Stephenson, Derrick Collison, Ersan İlyasova gibi veteranlar öne çıkan isimler olsa da bunlardan en önemlisi tabii ki Kyrie Irvıng.

Sezon başında aşı karşıtlığı nedeniyle takım kadrosundan çıkarılan Irving, geri dönmeye hazırlanıyor. Takımın, Durant’in sırtında ite kaka gitmesi; Covid-19 protokollerine takılan oyuncuların süre alamaması, Kyrie’nin sahalara dönmesi için gerekli zemini oluşturdu. Kyrie, eyalet kanunları nedeniyle New York ve Los Angeles’da forma giyemeyecek fakat diğer şehirlerde oynayabilecek.

21-9 ile doğu yakasında lider olan Nets, son haftalarda birçok oyuncusunun Covid-19 protokollerine girmesinden dolayı G-League’den oyuncular almıştı. Bu oyuncuların hiçbirinin hücumda Durant’e yardımcı olamaması, onları sezon başında kadro dışı bıraktığı Kyrie Irving’e geri götürdü. En son konferans finallerinde oynayan Kyrie, 6 aydan uzun süredir resmi bir maç oynamıyor. Kyrie’nin NBA’in en kötü savunmacılarından biri olması takımın savunmasını düşürecek ve hala aşı olmaması da takımın kimyasını etkileyecektir. Peki Kyrie neden bu takıma çağırıldı? Cevap çok basit. Kyrie, kafasını oyuna verdiğinde NBA’in en büyük hücum tehditlerinden biri. Geçen sezon 26.9 sayı ve 6 asist ortalamaları ile oynayan Kyrie’nin hücumda yapamayacağı hiçbir şey yok gibi. Ayrıca takımda James Harden’ın da Durant’e yeteri kadar katkı veremediğini de belirtmek gerekir.

Kyrie’nin hücumda bekleneni vermesi durumunda Nets’in NBA’in en iyi hücum eden takımı olması işten bile değil. Sağlıklı kalmaları ve Amerika’da eyaletlerin aşısız oyuncuları oynatması durumunda (New York ve Los Angeles şehirleri sezon başında yasakladı) ise Doğu Konferansı’nın en büyük favorisi olacaktır. Nets, teknik kadrosu çok iyi olan tecrübeli veteranlardan kurulmuş bir takım fakat son seviyede NBA şampiyonluğu için hala bazı pürüzleri var. Bunu gidermenin iki yolu var; ya Kyrie takıma katkı verecek ya da Durant şu anki insanüstü performansını daha da ileriye götürecek.

Deniz Bilenoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz