Çanlar New York Knicks İçin Çalıyor

488
Çanlar New York Knicks İçin Çalıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri, dünyanın kültür ve finans başkenti olan New York, 1973’ten bu yana NBA şampiyonluğuna hasret kalmış durumda. Şehrin MLB takımı Yankees ve şehrin NFL takımı olan Giants, New York Knicks’e göre daha fazla şampiyonluklara sahip olmuş durumdalar. Ayrıca New York’un beş büyük bölgesinden biri olan Brooklyn’in NBA takımı olan Brooklyn Nets’in son zamanlarda kalburüstü kadro kurması Knicks taraftarını epeyce endişelendirmeye başladı. New York Knicks, her sezon öncesi iddialı bir giriş yapsa da maalesef bekleneni karşılayamıyordu. Bu sezonda tıpkı diğer sezonlar gibi iddialı ve beklentisi oldukça yüksek bir kadro ile açılışı yapmışlardı.

New York Knicks şu ana kadar toplam 32 maça çıktı. Bu maçlardan sadece 14’ünü kazandılar ve %43’lük bir galibiyet yüzdesi yakaladılar. Doğu Konferansı’nda 12. sıraya gerileyen Knicks, en fazla 3 maç üst üste kazanabildi. Bunlara ek olarak savunma performansı geçtiğimiz sezona göre oldukça düşmüş durumda. Geçtiğimiz sezon potasında maç başına 104.7 sayı gören New York ekibi, bu alanda NBA’in zirvesinde yer alıyordu. Bu sezon ise potasında maç başı 107.4 sayı ile NBA’in en iyi 16. takımı konumundalar. Tabii hücum verimliliği de oldukça kötü durumda. Maç başı atılan sayı istatistiğinde 22. sırada kendilerine yer bulmuş durumdalar. Kısacası tüm verimlilik listelerinde eksilerde görünen bir Knicks takımı var.

Sezon başında Kemba Walker ve Evan Fournier gibi başlıca hamlelerle kağıt üstünde oldukça heyecan yaratan bir kadro kurdular. Özellikle Julius Randle’ın geçtiğimiz sezonlarda gösterdiği başarılı performansları da göz önüne alırsak tüm NBA severler açısında bir beklenti oluşturdular. Fakat sezonun başlamasıyla olaylar pek de öyle gelişmedi. Alınan kötü sonuçlarla birlikte ilk beş başlayan Kemba Walker süresiz olarak rotasyon dışına çekildi. Tom Thibodeau, Walker’ın savunmasının yetersiz olmasından dolayı böyle bir karar alındığını söylemişti. Değişen faul kuralları savunmacılara daha fazla serbestlik tanınmasına yol açtı; temas oyunları oldukça arttı. Aksiyon noktasında büyüme gibi temel sorunları Walker üzerinden açıklamaya çalıştılar. Kemba Walker, savunmada zaafiyet gösteriyordu ve alınan bu karar belli açılardan doğru gözüküyordu. Walker’ın yerine Alec Burks ilk beşe dahil edilse de istenilen sonuç yine de alınamadı. New York Knicks, bu süreci 3 galibiyet ve 8 mağlubiyetle tamamladı. Covid protokollerinin etkisi ve sakatlıkların artması ile birlikte Kemba Walker’a tekrar ihtiyaç duyulmaya başlandı. Dün gece oynanan ve Washington Wizards’a 124-117 kaybedilen maçta Kemba Walker adeta şov yaptı. 44 sayı bulan yıldız guard, maçın en skorer ismi oldu. Açıkçası Rose’un sekiz hafta parkelerden uzak kalışı ve diğer sakatlıkları göz önüne alırsak; Kemba Walker, bu takımın olmazsa olmazı haline geldi.

Takas senaryolarında en çok adı geçen takımlardan biri New York Knicks. Genel bir değerlendirme yapacak olursak Obi Toppin, R.J Barrett, Immanuel Quickley ve Quentin Grimes gibi daha tavanını göremediğimiz genç oyunculara sahipler. Eğer takas yapılacaksa bu oyuncular korunmalı ve Julius Randle’ın etrafına uygun bir rolle yerleştirilmeli. Bunlara ek olarak Kemba Walker, takıma küstürülmemeli ve savunma zafiyeti için ek önlemler alınmalı. New York Knicks için önümüzdeki iki ay oldukça belirleyici olacak. Ama genel olarak süreç iyi gitmiyor ve çanlar; New York Knicks için çalıyor.

Atakan Koç

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz