Darüşşafaka’ya Yeni Sponsor

229

Doğuş grubu ile yollar ayrıldıktan sonra 2017-2018 de sadece Darrüşşafaka ismi ile devam eden takım, 2018-2019 yılında Darrüşşafaka Tefken ismi ile devam edecek. Bu sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele edecek olan takımı zorlu müsabakalar bekliyor.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, “Bugün imzaladığımız sponsorluk ile kurucularının ekonomik faydanın yanında sosyal fayda yaratmayı hayat felsefesi haline getirdiği Tekfen Holding, kulübümüze yeni kaynak girişi sağlamış oluyor, bu kaynaklar ile takımımızın başarısını gözeten bütçemizi oluştururken Darüşşafaka’daki salonumuzun yanına ilave antrenman salonları yapacağız. Önümüzdeki günlerde önde gelen üniversitelerimizden biri ile Darüşşafaka Basketbol Akademisi’ni açacağız. Bu iki yatırım ile basketbolda farklı, akademik standartlarda eğitim veren ve Türk basketboluna yeni oyuncular yetiştiren bir kulüp olma misyonunu sürdüreceğiz.” diye konuştu.

David Blatt yönetiminde kimsenin ihtimal dâhil vermediği bir şekilde Şampiyon olan takım bu sezon Turkish Airlines EuroLeague Türkiye’yi temsil eden 3 kulüpten biri olacak. Herkesin sponsorluk bulmada sıkıntı yaşadığı ve bazı takımların mali zorluklardan dolayı kapanmaya gittiği zamanda güçlü bir sponsorluk sözleşmesi ile mali açıdan bir sıkıntı yaşamaması bekleniyor.

Genç koç Ahmet Çakı ile yollarına devam eden Darrüşşafaka Tekfen bu sezon hem Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi hem de Turkish Airlines Euroleague maratonunu için kadrosu yeterli değil. Geçen sezon kilit rol oynayan oyuncularla yolların ayrılması ile ilerleyen günlerde takıma birkaç yeni eklemelerin yapılması beklenmekte.

Sponsorluk sözleşmesi ile ilgili açıklama yapan Başantrenör Ahmet Çakı “Darüşşafaka Tekfen işbirliğinin Avrupa’nın ve Türkiye’nin üst düzey organizasyonları arasında yer almasını arzu ediyor, takımın başarısını ileri ki yıllarda da sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sait Emre Şentürk

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here