Doc Rivers 2008 Celtics Kadrosuna Seslendi: “Ray İçin Vefa Vakti!”

1435

2008 yılında NBA şampiyonluğunu kazanan Boston Celtics’in head coach’u olan ve son 5 yıldır Clippers için çalışan Doc Rivers, o ekibin maalesef kırıldığını ve Ray Allen’ın HOF olmaya hazırlanırken oyuncuların fikir ayrılıklarından kurtulup tekrar bir araya gelmelerini arzulayan bir açıklama yapmış.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Öncelikle o açıklamanın tamamını bir gözden geçirelim. Sonrasında duygu ve düşüncelerimi ufak bir yorumla sizlerle paylaşacağım.

Doc Rivers’ın açıklaması şu şekilde;

“Yıllar geçtikçe işler değişti ve bu durumdan nefret ediyorum. Bunu görmekten nefret ediyorum. Bunun Ray için bir kutlama organizasyonu olmasını çok isterim. Bu hususta söylenebilecek çok şey yok. Ray bize bir şampiyonluk kazandırdı. Gerçekten.”

“Ben kendisinin tebrik edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Boston’da Ray’i onurlandırmak gerekiyor. O şampiyonluk flamalarından herkes gibi o da sorumlu. Eğer bir şansım olsaydı, bu grubu yeniden bir araya getirebilme adına daha iyi bir iş yapabilmeyi isterdim. Zaten çoğu ismi tekrar bir araya toplamıştım ama ne yazık ki tüm ekibi toplamayı başaramıyorum. O ekibin yeniden bir araya gelmesi gerek çünkü çok yakınlardı, ilişkileri muazzamdı. Şunların gerçekleştiğini görmek beni ciddi anlamda üzüyor.”

Bilindiği üzere Ray Allen ve Paul Pierce geçen yaz buluşmuştu fakat Rajon Rondo ve Kevin Garnett ile yaşadığı gerginlik maalesef halen devam ediyor. Rondo ve Garnett, Coach Doc ile birlikte geçtiğimiz Şubat ayında Paul Pierce’ın forma emekliliği töreninde yer almıştı fakat Ray Allen orada olmamayı tercih etmişti.

Peki ya şimdi ne olacak? Tarihin en iyi şutör oyuncularından biri HOF olacak ve kariyerindeki ilk şampiyonluğunu yaşadığı takım arkadaşları yanında olmayacak mı? Sizce de çok üzücü değil mi?

Coach Rivers’ın verdiği mesaj muhteşemdi. Belki bu açıklama kalplerinde bir yere dokunur ve Ray Allen’ı o gece yalnız bırakmazlar. Bırakmamaları lazım aslında. Bakın 2004 Detroit Pistons kadrosuna, neredeyse her sene bir araya gelirler. Gururlarımızdan Mehmet Okur’da o kadronun bir parçası olduğu için elinden geldiğince ekibi yalnız bırakmaz. Bunlar muhteşem olan ve insanların görmek istediği görüntüler. O anları yaşayan ve başarıya ortak olan oyuncularında mutlaka yeniden yaşamak istediği duygular bence. Birbirlerini bu özel anlardan mahrum bırakmamaları gerek. Coach Rivers’ın bu serzenişinden sonra tabiri caizse “keçi gibi inatçı” olan KG bile yumuşayıp, Rondo kardeşini de peşine takıp, elbette Paul Pierce kankasını da ikna ederek Ray Allen’ın yanında olacaktır ve her şeye rağmen gerçek dost olmanın nasıl bir şey olduğunu bizlere sergileyeceklerdir diye düşünüyorum.

Ray Allen’ın HOF olacağı o törende şampiyon olan Celtics kadrosundaki herkesi sahnede birbirlerine sarılırken görebilme ümidiyle…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here