CSKA Moskova Hata Yapmadı, Seride Öne Geçti

260
THY EuroLeague
CSKA Moskova Hata Yapmadı, Seride Öne Geçti

THY EuroLeague Çeyrek Final Serisi ilk maçında sezonu lider tamamlayan CSKA Moskova evinde Khimki Moskova’yı konuk etti. Karşılaşmadan 98-95 galip ayrılan CSKA seride 1-0 öne geçti. Serinin 2. maçı 19 Nisan’da oynanacak. Seride 3 maç kazanan takım Belgrad’da oynanacak yarı finallere katılmaya hak kazanacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşmaya iki takım da çok tempolu başladı. Maça çok iyi başlayan Gill ve Markovic’in sayıları ile birlikte Khimki müthiş bir hücum performansı ile ilk 4 dakikada 10-14 öne geçti. Çeyreğin orta bölümünde de benzer performans sergileyen Khimki, Markovic ve Vialtsev’in üst üste üçlükleriyle farkı 11’e kadar çıkardı(12-23). Çeyrek sonu ise maçın başından beri olduğu gibi hücum düellosu şeklinde geçildi. CSKA Moskova’da özellikle De Colo’nun devreye girmesi ile birlikte fark azalsa da Khimki’de Vialtsev’in sayılarıyla birlikte ilk çeyrek 25-34 sona erdi.

İkinci çeyrek De Colo’nun üçlüğüyle başladı. Shved’in sayılarıyla birlikte tekrardan açılan fark, Clyburn’ün bulduğu basketlerle birlikte 8’e indi(31-39). Khimki’nin yaptığı top kayıplarıyla oyunun kontrolünü alan CSKA Moskova, Higgins’in sayılarıyla skoru 37-41’e getirdi. Son 3 dakikada Khimki hücumda tekrar toparlandı. Gill ve Vialtsev’in bulduğu sayılarla birlikte oyunu tekrar dengeleyen Khimki Moskova devreye 46-54 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe CSKA hızlı başladı. Antonov ve Clyburn’den gelen sayılarla birlikte ilk 3 dakika fark 2 sayıya indi(54-56). Bu dakikadan sonra iki takım da savunma sertliğini arttırdı. Karşılıklı top kayıpları ve faullerle geçen çeyreğin orta bölümünde Khimki Shved’in dış atışlarıyla farkı 5’e çıkardı(57-62). Shved’in erken 4 faul alması ve kenara gelmesi ile birlikte oyunun hakimiyetini tekrar alan CSKA Moskova Antonov’un üst üste bulduğu sayılarla maçta ilk kez öne geçti(65-64). Çeyreğin sonunda ise iki takım da hücumda aktifti. Higgins’in sayılarına Anderson ile cevap veren Khimki Moskova final periyoduna 72-75 üstünlükle girdi.

CSKA Moskova final periyoduna müthiş girdi. Rakibine ilk 3 dakikada sayı şansı tanımayan ekip, takım faulünü erken dolduran Khimki karşısında sık sık çizgiye gelerek çeyrek başında 11-0’lık seri yakaladı ve 83-75 öne geçti. CSKA’nın yakaladığı bu seriye Khimki cevap verip farkı indirse de çizgiden gelen sayılarla birlikte CSKA farkı tekrar 8’e çıkardı(88-80). Oyunun kontrolünü bu dakikalarda da bırakmayan ev sahibi Rodriguez’in sayılarıyla birlikte son 3 dakikaya 93-85 önde girdi. Vialtsev ve Shved ile sayılar bulan Khimki son 1.30 dakikada farkı 3’e indirdi(93-90). Rakibinin tekrar öne geçmesine izin vermeyen CSKA çizgiden hata yapmadı ve maçı 98-95 kazandı.

CSKA Moskova’da  Othello Hunter 18 sayı 8 ribaund ve Rodriguez 22 sayı 5 asistlik performansları ile öne çıkan isimler oldular. Clyburn’un 14 sayı 9 ribaundluk performansı da galibiyette kilit rol oynadı. Khimki Moskova’da ise Shved 22 sayı 5 ribaund 6 asist , Vialtsev 21 sayı 3 ribaund ile oynadı.

Maçın Özeti:

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here