Aldridge: “Kawhi, kendisi için en iyi olanı yapmalı.”

381
NBA
Aldridge Kawhi, kendisi için en iyi olanı yapmalı.

LeMarcus Aldridge, pazartesi günü oynanan maçta Golden State Warriors’a 116-101 yenilen takımı San Antonio Spurs adına 34 sayı 12 ribauntluk bir performansla Kawhi Leonard’ın yokluğunda takımını sırtlayarak elinden gelenin en iyisini yapmıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Leonard, bu sezon sadece 9 maç oynayabilmişti. Daha önce iki defa Yılın En İyi Defans Oyuncusu ödülünü kazanan Kawhi, normal sezon boyunca, kuadriseps sakatlığı sebebiyle New York’ta tedavi görmekteydi.

Aldridge, “bu konuda bir yorumum yok sadece kendisi için en iyi olanı yapmalı” açıklamasında bulunarak fazla yorum yapmaktan kaçınırken Spurs koçu Gregg Popovich: “sıkıntılı yollardan geçsek de iki maçtır takımı için burada ter döküyor” diyerek takımın uzunu Aldridge hakkında övgülerde bulundu.

Normal sezonu 23.1 sayı ve 8.5 ribaunt istatistikleriyle kapatan Aldridge ise Popovich hakkında “bu takıma nasıl bir oyuncu olmak için geldiğimi biliyordu ve bunu memnuniyetle karşıladı. Benim gerçekten ben olmama hatta daha da iyisi olmama müsaade etti” dedi.

Aldridge’in etkileyici oyununa ve takımın playofflara kalmasına rağmen, Kawhi Leonard mevzusu takımın üstünde bir karabulut gibi geziniyor.

Spurs’un Temmuzda, Kawhi Leonard’a 5 yıllığına 215 milyon dolar ile sözleşmesini uzatmayı önermeyi planladığı söyleniyor Aynı zamanda, Leonard’ın takımdan ayrılacağı yönünde umutlananlar da var. Kawhi’nin yokluğunun sebebini takımla olan anlaşmazlıklarına bağlayanlar da var.

San Antonio Spurs’un oyun kurucusu Tony Parker’ın, oyunculara özel bir buluşmada Kawhi’ye takıma geri dönmesi için rica ettiği de söylentiler arasında.

Tüm bu çabalara rağmen, Kawhi Leonard henüz geri dönmüş değil. San Antonio Spurs, Aldridge’in kişisel bakış açısıyla, All Star oyuncu Kawhi’nin kendisi için en iyisini yapması gerektiğini düşünüyor gibi görünüyor.

Onur Kart

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here