Clippers : Çabuk Heat Uyanmadan (93-100)

264
Clippers : Çabuk Heat Uyanmadan (93-100)
Clippers : Çabuk Heat Uyanmadan (93-100)

Maç isabetsiz atışlarla, seyir zevki oldukça düşük bir şekilde başladı ve aynı şekilde devam etti. Airball’lar havada uçuştu. İlk periyotta bitime 5 dakika kala skor henüz 6-10 Miami Heat lehineydi. İki taraf da organize hücumlar yapamazken oyuncular bireysel çabalarıyla çemberi dövmeye devam ettiler. Jamal Crawford’dan bir basketfaul geliyor, (atış da başarılı) 13-16. Miami son topu kullanmak için DeAndre Jordan’ı çizgiye getirdi, Jordan çizgide sayı bulamadı. Bu sefer de Los Angeles Clippers Hassan Whiteside’ı çizgiye getirdi (1/2 attı). Son topu Prigioni kullanırken sayıyı bulamadı ve ilk periyotu 15-19 Miami önde kapattı.

İkinci periyota Hassan’ın sayılarıyla başlandı (15-21). İkinci periyota iki taraf da istekli ve gayretli başladı. Whiteside potadan hıncını çıkarırken yanında katkı veren oyuncu olmayınca, Clippers Wesley Johnson’ın üst üste üçlükleri sonrası Miami’ye molayı aldırdı (28-29). Whiteside’ın savunmadaki çabaları Miami’yi moral olarak öne çektiği gibi doğru atışlar bulmasını da sağladı. Miami tam havaya girerken Clippers molası geldi (31-36). Moladan sonra kaptan Dwyane Wade’in isabetli jump-shotlarına Chris Paul cevap verdi (38-42). Paul Pierce ve Chris Bosh karşılıklı üç sayılık isabet buldular. JJ Redick bitime 10 saniye kala bulduğu üçlükle takımını soyunma odasına önde götürdü (45-46).

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Üçüncü periyotta perdeyi açan isim Chris Paul oldu (49-45). Bu çeyreğe iyi başlayan ve oyuncularından verim alan taraf Clippers’tı. 4 dakika boyunca saha içi isabet bulamayan Miami Luol Deng’in 4 sayılık (3+1) hücumuyla krizden çıkmaya çalıştı (56-52). DeAndre Jordan’ın pota altındaki çabaları farkın açılmasını sağladı (64-53). Miami Heat Hack-a-Jordan’ı uygulayınca , seyir zevki yerlerdeydi. Maçı kapatasım geldi açıkcası.. Koç Doc Rivers, DeAndre’yi oyundan alınca maç tekrar başladı. Periyotun son dakikasına hücum alanında yetersiz kalan Miami 10 sayı geride girdi (73-63). Maçın son topunu Miami adına J.Winslow kullandı ve isabet bulamadı. Son periyota konuk ekip Clippers önde girdi (73-65).

Son periyoda Jamal Crawford’ın sayılarıyla başlandı (75-65). Son çeyreğe 1-11 FG ile başlayan Chris Bosh, bu periyotun başındaki çabalarıyla Miami’yi oyunda tuttu. Molaya giden taraf Clippers oldu (79-72). Moladan sonra toparlanan taraf Miami oldu ve Udrih’in de başarılı jump-shot’ı sonrası Clippers molaya gitti (81-78). Clippers moladan Jamal’ın üç sayılık isabetiyle döndü (84-78). Chris Bosh son çeyrekte Miami’nin parlayan yıldızıydı, Miami adına kritik atışlarda isabeti bulan tek isimdi. Chris Paul maçın bitimine az bir süre kala ardarda iki hücumda üçlük buldu ve ona cevap veren isim Goran Dragic’ti (93-88). Bitime 2 dakika kala Wade’in top kaybı sonrası Jamal Crawford’ın üçlüğü farkı 10’a çıkardı (98-88). Bir sonraki atakta Miami isabet bulamayınca maçı iki tarafta kabullendi. Maçı konuk ekip Clippers 100-93 kazandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here