Kral, Evinde Kings’e Triple-Double Yaptı : 120-100

198
Kral, Evinde Kings'e Triple-Double Yaptı
Kral, Evinde Kings'e Triple-Double Yaptı

Maça Sacramento Kings, DeMarcus Cousins’ın sayılarıyla başladı (2-0). Maça iyi başlayan Cavs’ta öne çıkan isim maçın hemen başında iki üçlük bulan Kyrie Irving’di. Kings tarafında ise Rajon Rondo önderliğinde sayılar alınıyordu. Oyunun her alanında katkısı bulunan LeBron James’ten bir basketfaul (atış da başarılı) geliyor (14-20). İlk çeyreğin sonuna gelirken her iki taraf da skor katkısını takıma dağıtabilmişti. Periyot sonuna gelindiğinde basit ve boş atışlardan yararlanamayan taraf Kings olurken fark açılmaya başladı. Son topu kullanamayan Cleveland Cavaliers ilk periyotu önde kapadı (31-23).

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İkinci periyota Irving’in sayılarıyla başlandı (23-33). Hemen ardıdan Rudy Gay’ın üçlüğü geldi (26-33). İkinci çeyreğe oyuncular istekli başladılar ancak yine boş şutlarda isabet bulunamadı. Mozgov’un, Cousins’a bloğu sonrası Kyrie Irving durduralamaz penetresiyle turnikeyi potaya bırakınca Kings molaya gitmek zorunda kaldı (30-43). Mola sonrası doğru atışlarda isabet bulamayan Kings oyundan düşmeye başladı. Çeyreğin sonuna yaklaşırken Cousins’ın jump-shot’larıyla oyunda kalmaya çalışan Sacramento Kings’e bu dakikalarda Kyrie karşılık verdi. Kevin Love’ın isabetsiz serbest atışından sonra ribaundu alan Cavs, JR Smith ile üçlüğü buluyor (40-55). Bitime 9 saniye kala JR Smith üçlüğü yolluyor. Kings son ataktan yaralanamayınca ilk yarının sonucu belirleniyor (45-61).

LeBron James Triple Double
LeBron James Triple Double

Üçüncü periyota LeBron James’in sayılarıyla başlandı (45-63). Hızlı hücumda Rudy Gay’in üçlüğü sonrası mola geldi (50-63). Moladan LeBron James’in üçlüğüyle dönüldü (50-66). Çeyreğin ortalarına gelirken Kings tarafında yanlış tercihler sonrasında Kyrie ve LeBron’un çabaları farkı iyice açtı (57-78). Oyunu tamamen kontrolüne alan Cavs, JR Smith’in üçlüğüyle Sacramento Kings’e molayı aldırdı (61-83). Moladan Casspi ve JR Smith’in karşılıklı üçlükleriyle dönüldü (64-88). Çeyreğin skorunu belirleyen serbest atış çizgisinden 2/2 ile dönen Mo Williams oldu. Üçüncü çeyrek sonucu 70-91 Cavaliers lehineydi.

Son periyot Varejao’nun sayılarıyla başladı (70-93). Çeyreğin başında her iki taraf da karşılıklı sayılar buldu ve fark korundu. Casspi’nin Cavs’ın top kaybı sonrası hızlı hücumda bulduğu smaç Cavs’a molayı aldırdı (81-98). Maçın son periyotunda ağırlığını ortaya koyan Kyrie Irving bir basketfaul alıyor, atışı da başarılı (82-103). Maçın ortalarında sonucu her iki taraf da kabullenirken Mozgov’dan Cousins’a bir blok daha geliyor! Maçın son bölümlerinde ise oyun benchlere bırakıldı ve karşılıklı basketler sürdü. Maçı ev sahibi ekip Cleveland Cavaliers 100-120 kazandı.

Kral, 21 sayı, 10 ribaund, 10 asist ve 2 top çalma ile oynayarak triple-double yaptı. Böylece LeBron James, kariyerindeki 40. Triple-Double’ı yapmış oldu.

Mert Bahçe

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here