Chris Paul LeBron’u İkna Etmeye Çalışıyor

1244
Houston Rockets

New York Times Nba yazarlarından Marc Stein’e göre Chris Paul Lebron James’i Houston’a getirmek için ikna etmeye çalışıyor. Lebron James’in sezon sonu oyuncu opsiyonunu kullanarak serbest kalacağı ve hali hazırda Lakers , 76ers ve Rockets ile görüşmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Lebron James Houston’a gitmeye karar vericek olursa Houston’ın çözmesi gereken bir salary cap sıkıntısı olacak. James Harden 30.4 MD ,Ryan Anderson 20.4 MD , Eric Gordon ise 13.5 MD kazanacak. Bu isimlerin yanında bu sene serbest kalacak olan Clint Capela gibi önemli bir isim de var. Capela konusundaki en büyük problem Capela ile aynı zamanda Phoenix Suns’ın da ilgilenmesi. Salary için tehdit ise Suns’ın max kontrat vermeyi düşündüğü iddiaları. Capela Houston sisteminde gerçekten çok iyi bir katkı veriyor ve Houston da onu tutmak isteyecektir. Kritik soru ise Houston Capela için max kontrat önerecek mi? LeBron’un şuanda gelmesiyle bile elinden birkaç oyuncu çıkarmak zorunda kalacak bir Houston varken Capela’ya max kontrat verilirse bu işin içinden nasıl çıkacakları tam bir muamma.

Houston için bir ihtimal daha varki o ihtimalde Houston’un Cavaliers’ı da ikna etmesi gerekir. LeBron oyuncu opsiyonunu kullanıp takımda kalır ve Gordon ve Anderson’un içinde bulunduğu bir takas paketi konusunda anlaşılırsa Houston hem elindeki yüksek bütçeli oyunculardan kurtulur hemde Paul-LeBron-Capela üçlüsüne salary cap’te boşluk açıp oyuncuları takımda tutabilir. Cleveland da LeBron takası ile yeniden playoffda başarı elde etmeye çalışabilir. Houston bench konusunda sıkıntı yaşayabilir ama Paul – Harden – LeBron – Tucker – Capela şampiyonluk yarışında çok güçlü bir beş olur.

LeBron James’in hangi takımı seçeceği bu yaz Nba gündemini en çok meşgul eden konu olacak. Bakalım Doğunun Kralı Batıya doğru yelken açacak mı?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here